reklama

Fakultná nemocnica Trnava spustila novú parkovaciu politiku

Fakultná nemocnica Trnava mení parkovaciu politiku od 14. júla 2022. Jej cieľom je zamedziť celodennému státiu áut v areáli nemocnice.

Fakultná nemocnica Trnava po vybudovaní 103 nových parkovacích miest pokračuje v zmene parkovacej politiky.

„Hĺbková analýza parkovania v areáli nemocnice ukázala, že takmer 1/3 áut parkuje v nemocnici bez toho, aby ich majitelia mali dôvod na návštevu nemocnice,“ povedal riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta.

Ako priblížil, ide o majiteľov áut, ktorí využívajú parkovisko nemocnice ako záchytné parkovisko, keďže nemocnica je v blízkosti autobusovej a vlakovej stanice.

Ilustračné foto: FN Trnava

Parkovanie v nemocnici bolo doteraz bezplatné a majitelia áut mohli v areáli nemocnice parkovať celý deň bez akéhokoľvek poplatku. Obmedzovalo to však pacientov, ktorí prišli do nemocnice z dôvodu návštevy lekára a často mali problém zaparkovať.

FN Trnava sa preto rozhodla spoplatniť parkovanie, a to tým spôsobom, že návštevníci nemocnice budú mať prvé štyri hodiny bezplatné.

Po uplynutí tejto doby bude spoplatnená každá ďalšia polhodina sumou 1 euro. Tento krok má zamedziť celodennému parkovaniu v areáli nemocnice a zlepšiť dostupnosť parkovacích miest pre pacientov.

Pribudol nový parkovací systém

Ako uviedol hovorca FN Matej Martovič, návštevníci dostanú pri vstupe do areálu parkovací lístok, na ktorom je uvedený čas vstupu do areálu.

„Ak návštevník nemocnice nepresiahne štvorhodinové bezplatné parkovanie, môže opustiť areál bez toho, aby opäť riešil parkovací lístok, keďže si systém zapamätá štátnu poznávaciu značku a ten ho v prípade nepresiahnutia štvorhodinového limitu automaticky pustí. V prípade, ak návštevník areálu nemocnice presiahne štvorhodinový bezplatný limit, musí zaplatiť poplatok. Pre zistenie dĺžky parkovania v areáli použije parkovací lístok, na základe ktorého mu bude vystavená cena za parkovné,“ uviedol.

Úhrady za parkovné sa realizujú prostredníctvom platobných terminálov umiestnených na výjazdových termináloch, kde je možné platiť iba platobnou kartou z banky. V prípade, ak chce návštevník zaplatiť v hotovosti (mince alebo bankovky), využije platobný terminál pri riaditeľstve.

Parkovací systém pozostáva z kontrolovaných vjazdov a výjazdov pre verejnosť a zamestnancov nemocnice. Systém so závorami, kamerami na skenovanie evidenčných čísel, platobných terminálov na výjazdoch či hlasových komunikátorov je plne automatizovaný.

Zamestnanci parkujú bezplatne

„Každý zamestnanec Fakultnej nemocnice Trnava, ako aj ďalších organizácií a firiem, ktoré pôsobia v areáli Fakultnej nemocnice Trnava, budú mať parkovanie bezplatné na jednu vybranú štátnu poznávaciu značku,“ pripomenul riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta.

To znamená, že parkovacia politika sa zamestnancov nedotkne a budú mať parkovanie bezplatné, ako doteraz.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2022 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.