reklama

Fakultná nemocnica Trnava rozširuje diabetologickú ambulanciu

Diabetes mellitus alebo cukrovka je ochorenie, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie cukru v krvi – hyperglykémia. Zvýšená hladina cukru v krvi nebolí, ale významne zvyšuje riziko závažných ochorení ako srdcový infarkt, cievna mozgová príhoda, zlyhanie obličiek alebo upchávanie ciev dolných končatín. Odhaduje sa, že v súčasnosti týmto ochorením trpí skoro 10 % populácie a ich počet sa bude v budúcnosti len zvyšovať.

„FN Trnava aj z tohto dôvodu rozširuje diabetologickú ambulanciu, ktorá je súčasťou Kliniky vnútorného lekárstva. Na ambulancii budú pôsobiť lekári, špecialisti v odbore diabetológia poskytovať komplexnú starostlivosť pre pacientov s ochorením diabetes mellitus, prediabetickým syndrómom a pre tehotné ženy s cukrovkou,“ informoval referent FN pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič.

FOTO: FN Trnava

Ambulancia úzko spolupracuje s inými špecialistami – cievnym chirurgom, angiológom, rádiológom – za účelom moderného riešenia komplikácií, ktoré ochorenie prináša ako diabetická noha, obezita a zvýšené hodnoty cholesterolu v krvi.

Lekári sú držiteľmi certifikátu Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý umožňuje nastavenie na inzulínovú pumpu a CGM systém (kontinuálny monitoring cukru v krvi) v ambulantných podmienkach.

Ambulancia bude fungovať päť dni v týždni. Ordinačné hodiny sú od 07:00 do 15:00 hod.

Na vyšetrenie sa pacient môže objednať telefonicky alebo osobne v ambulancii.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2020 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.