reklama

V trnavskej nemocnici otvorili ambulanciu pre rezistentnú hypertenziu

Artériová hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je ochorenie, ktorému patrí smutné prvé miesto medzi príčinami, ktoré vedú k úmrtiu. Pri neliečení tohto ochorenia spôsobuje ďalšie ochorenia, ktoré môžu viesť k smrti.

Pokiaľ sa dlhodobo nelieči alebo sa dlhodobo nelieči adekvátne, spôsobuje srdcový infarkt, mozgovú porážku alebo zlyhanie obličiek. Odhaduje sa, že v súčasnosti trpí vysokým krvným tlakom 30 až 45% dospelej populácie a prevalencia tohto ochorenia bude stúpať.

Klinika vnútorného lekárstva FN Trnava aj z tohto dôvodu otvára špecializovanú ambulanciu pre liečbu rezistentnej hypertenzie, kde sa budú lekári špecialisti komplexne venovať pacientom, ktorí aj napriek užívaniu viacerých antihypertenzívnych liekov nedosahujú cieľové hodnoty krvného tlaku.

Ilustračné foto

Ambulancia využíva najmodernejšie diagnostické a terapeutické postupy, aby zlepšili kvalitu života a prognózu pacientov s vysokým krvným tlakom.

Ordinuje každú stredu od 8:00 – 15:00. Na vyšetrenie sa môže pacient objednať osobne v ambulancii alebo telefonicky na čísle 033/59 38 269, informačný e-mail: hypertenziatt@gmail.com.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2020 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.