reklama

V trnavskej nemocnici otvorili Ambulanciu pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu

Fakultná nemocnica (FN) Trnava otvorila 30. apríla 2021 vlastnú Ambulanciu pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu, ktorá sa nachádza v priestoroch Kliniky infektológie FN Trnava. Ambulancia bude slúžiť nielen občanom SR, ale aj cudzincom, ktorí potrebujú vyšetrenie pre povolenie pobytu na Slovensku.

„Fakultná nemocnica Trnava otvára ďalšiu ambulanciu, čím rozširuje záber špecializácií. Ambulancia pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu bude slúžiť občanom SR, ktorí chcú vycestovať do krajín, v ktorých potrebujú špeciálne vyšetrenie a očkovanie. Taktiež bude slúžiť aj občanom mimo krajín EÚ, ktorí potrebujú vstupné vyšetrenie pre povolenie pobytu na Slovensku,“ uviedol riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta.


Interiér ambulancie

Foto: FN Trnava

Ambulancia pre cestovateľov

„Ambulancia slúži pre ľudí, ktorí cestujú do zahraničia a potrebujú špeciálne očkovanie alebo konzultáciu. Ide o očkovanie vakcínami proti ochoreniam, akými sú hepatitída A, B, brušný týfus, žltá zimnica, japonská encefalitída, besnota, profylaxia malárie a iné,“ priblížila primárka Kliniky infektológie FN Trnava Mária Soľavová. Ambulancia taktiež potvrdzuje medzinárodné očkovacie preukazy hneď po očkovaní.

Ambulancia je určená aj pre cudzincov mimo krajín EÚ, ktorí potrebujú vstupné vyšetrenie potrebné pre povolenie pobytu na území SR.

Vyšetrenie zahŕňa kompletnú diagnostiku nebezpečných chorôb, ktoré môžu ohroziť verejné zdravie občanov SR.

Ambulancia má vyčlenené ordinačné hodiny v pondelok, štvrtok a piatok od 8:30 hod. do 15:30 hod. a nachádza sa v priestoroch Kliniky infektológie FN Trnava.

Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať na telefónnom čísle 033/59 38 724 alebo 033/59 38 728.

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2021 12:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.