reklama

Mesto získalo 7,6 milióna eur z eurofondov na šesť investičných projektov

Mesto Trnava obdržalo v druhej polovici februára rozhodnutie o pridelení nenávratných finančných prostriedkov z eurofondov na šesť investičných projektov v celkovej výške 7,6 milióna eur. Informáciu zverejnil primátor Peter Bročka.

Finančnú podporu z európskych zdrojov získal zámer obnovy vnútrobloku za Kysucou Na hlinách (518-tisíc eur), športový areál na Gorkého ulici (548-tisíc), rekonštrukcia Ružového parku (2,57 milióna), obnova Zeleného kríčka (1,3 mil.), projekt vnútrobloku Agátka na Družbe (1,35 mil.) a rekonštrukcia školského dvotra na ZŠ s MŠ Spartakovská (1,35 milióna eur).

Vizualizácie: Mesto Trnava / FB Peter Bročka

„Príprava týchto projektov trvala roky a len a len vďaka dlhodobej pripravenosti a vysokej kvalite tieto investičné akcie uspeli v konkurencii hodnotenia projektov iných miest a samosprávnych krajov,“ skonštatoval primátor Bročka.

Ako pripomenul, aj toto je odpoveď na kritické hlasy, ktoré hovoria o „projektoch do šuflíka“, „zbytočných projektoch“, prípadne spochybňujú schopnosť mesta čerpať eurofondy.

V ostatných dvoch rokoch trnavská radnica získala nenávratné finančné prostriedky napríklad na rekonštrukciu objektu pre materskú školu na Spojnej ulici, výstavbu druhej kompostárne na Zavarskej, niekoľko mestských cyklotrás či obnovu vnútroblokov na Hospodárskej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 23. februára 2022 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.