reklama

Mesto získalo 3,5 milióna eur na rekultiváciu skládky v Bolerázi

Mesto Trnava obdržalo v minulých dňoch rozhodnutie Ministerstva životného prostredia o schválení dotácie určenej na projekt rekultivácie skládky v Bolerázi. Celková výška nenávratného finančného príspevky predstavuje 3,48 milióna eur (105 mil. Sk). Piatimi percentami nákladov na projekt sa bude podieľať mesto z vlastných zdrojov. Ide o približne 170 – tisíc eur (5 mil. Sk).

Skládka komunálneho odpadu na Zavarskej ceste

„Ide o veľmi dôležitý krok. V pomerne krátkom čase sme získali už druhý nenávratný príspevok na odpadové hospodárstvo v takejto významnej výške,“ komentoval zástupca primátora Eduard Čechovič. V roku 2009 získalo mesto viac ako 3 milióny eur na 2. etapu výstavby zariadenia na zhodnocovanie odpadov, ktoré bude umiestnené v priestoroch skládky na Zavarskej ceste. Vďaka novej technológii, na ktorú mesto Trnava získalo nenávratný príspevok vo výške asi 95% celkových nákladov,  tak poputuje do skládky menšie množstvo odpadu a podstatne sa zvýši podiel zhodnocovaného odpadu.

Projekt rekultivácie skládky v Bolerázi, ktorej vlastníkom je mesto Trnava, bol pripravený už niekoľko rokov. Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušana Béreša vďaka viac ako stomiliónovej investícii v starej mene dôjde k prekrytiu telesa skládky, aby nedochádzalo k prieniku vôd. Pred časom bola na skládke havária a kontaminované vody unikali zo skládky. „Rekultiváciou prekryjeme teleso skládky, na povrchu bude len zeleň, tráva, kríky. Rekultivácia zabráni aj ďalším nebezpečným únikom kontaminovaných vôd a potrebe ich prácneho prečerpávania naspäť do telesa,“ poznamenal.

Aby sa stavebné práce mohli začať, mesto musí vybrať dodávateľa. Výber prebehne formou verejného obstarávania. Podľa Béreša úprava skládky začne v najlepšom prípade najskôr na jeseň, reálnejší termín je jar budúceho roka.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2010 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.