reklama

Radnica podpísala zmluvu na rekultiváciu a uzavretie druhej časti skládky na Zavarskej ceste

Trnavská radnica podpísala zmluvu na uzavretie a rekultiváciu druhej plochy skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste.

Druhú naplnenú časť skládky komununálneho odpadu čaká uzavretie spojené s rekultiváciou.

Stavebné úpravy sa uskutočnia s cieľom zhotovenia uzatváracích a rekultivačných vrstiev telesa skládky spolu s ozelenením, odplynením telesa skládky a vybudovaním rozvodov spätnej recirkulácie.


Skládka komunálneho odpadu na Zavarskej ceste

Z verejnej súťaže na realizáciu projektu vzišla ako víťazná ponuka spoločnosti Staveko z Nitry v hodnote 525-tisíc eur s DPH.

Do tendra predložili ponuky aj ďalšie tri stavebné firmy v rozsahu od 574 do 646-tisíc eur s DPH.

Ako vplýva so zmluvy medzi Mestom Trnava a spoločnosťou Staveko, zverejnenej 21. augusta 2020, stavebné práce majú byť dokončené do 4 mesiacov od prevzatia staveniska.

Stavebné práce sa dotknú plochy s pôdorysnou výmerou 1,5 hektára.

Rekultivácia bude spočívať v hrubých terénnych úpravách, rozprestetí vyrovnávacej vrstvy, prípravy päty skládky, položení rekultivačných a pokryvných vrstiev na vrchlíku a na svahoch, recirkulácii priesakových vôd a rekonštrukcii obslužnej komunikácie pre umožnenie návozu zemín do rekultivácie.

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2020 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.