reklama

Boj s požiarom skládky na Zavarskej ceste trval 24 hodín (+video)

AKTUALIZOVANÉ 4. februára 10:09 h

Zásah na skládke komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave bol ukončený v sobotu 4. februára 2012 o 04:15 hod. „Na základe rozhodnutia veliteľa zásahu ako prvá ukončila zásah o 19:17 hod. jednotka HaZZ z Hlohovca. Nasledovali dvaja príslušníci HaZZ s technikou CAS 30 Iveco Trakker, ktorí sa na hasičskú stanicu v Trnave vrátili o 21:30 hod. Poslední po uhasení požiaru skládky a odovzdaní požiariska na dozorovanie zamestnancovi majiteľa smetiska, sa vrátili na hasičskú stanicu v Trnave dvaja príslušníci o 04:23 hodine,“ informoval zastupujúci hovorca KR HaZZ v Trnave Martin Krajčovič.

Na Zavarskej ceste vznikol v piatok 3. februára o 4. hodine ráno požiar skládky komunálneho odpadu. Na mieste zasahujú trnavskí hasiči s tromi vozidlami, na pomoc im prišli aj kolegovia z Hlohovca.

Požiar sa podľa informácií zastujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Martina Krajčoviča rozhorel na ploche približne 100×100 metrov. Zo skládky sa od skorého rána šíri množstvo dymu.

Postupne sme začali s navážaním zeminy zo severnej strany. Chceli sme tým zabrániť ďalšiemu rozšíreniu požiaru. Silný vietor udržiava tlejúce zvyšky pri živote, ale našťastie, v tejto chvíli skládka už len dymí a nevidno žiadne známky ohňa,“ poznamenal vedúci skládky Michal Mikláš. Ako pripomenul, požiar tohto rozsahu doteraz na skládke nemali.

Hasičom sťažuje situáciu nielen vietor, ale aj silný mráz. Pri teplotách okolo -18 stupňov Celzia najmä v ranných hodinách zamŕzali hadice a spojky. Na mieste požiaroviska sa hasiči zdržia pravdepodobne až do popoludňajších hodín.

VIDEO:

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2012 10:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.