reklama

Boj s požiarom skládky na Zavarskej ceste trval 24 hodín (+video)

AKTUALIZOVANÉ 4. februára 10:09 h

Zásah na skládke komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave bol ukončený v sobotu 4. februára 2012 o 04:15 hod. „Na základe rozhodnutia veliteľa zásahu ako prvá ukončila zásah o 19:17 hod. jednotka HaZZ z Hlohovca. Nasledovali dvaja príslušníci HaZZ s technikou CAS 30 Iveco Trakker, ktorí sa na hasičskú stanicu v Trnave vrátili o 21:30 hod. Poslední po uhasení požiaru skládky a odovzdaní požiariska na dozorovanie zamestnancovi majiteľa smetiska, sa vrátili na hasičskú stanicu v Trnave dvaja príslušníci o 04:23 hodine,“ informoval zastupujúci hovorca KR HaZZ v Trnave Martin Krajčovič.

Na Zavarskej ceste vznikol v piatok 3. februára o 4. hodine ráno požiar skládky komunálneho odpadu. Na mieste zasahujú trnavskí hasiči s tromi vozidlami, na pomoc im prišli aj kolegovia z Hlohovca.

Požiar sa podľa informácií zastujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Martina Krajčoviča rozhorel na ploche približne 100×100 metrov. Zo skládky sa od skorého rána šíri množstvo dymu.

Postupne sme začali s navážaním zeminy zo severnej strany. Chceli sme tým zabrániť ďalšiemu rozšíreniu požiaru. Silný vietor udržiava tlejúce zvyšky pri živote, ale našťastie, v tejto chvíli skládka už len dymí a nevidno žiadne známky ohňa,“ poznamenal vedúci skládky Michal Mikláš. Ako pripomenul, požiar tohto rozsahu doteraz na skládke nemali.

Hasičom sťažuje situáciu nielen vietor, ale aj silný mráz. Pri teplotách okolo -18 stupňov Celzia najmä v ranných hodinách zamŕzali hadice a spojky. Na mieste požiaroviska sa hasiči zdržia pravdepodobne až do popoludňajších hodín.

VIDEO:

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2012 10:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.