reklama

S požiarom skládky na Zavarskej zápasilo od nedele do stredy 75 hasičov

V nedeľu zachvátil požiar skládku komunálneho odpadu FCC na Zavarskej ceste.

Zo skládky sa šíri hustý dym, na mieste zasahuje podľa informácií Martina Gala z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave do päťdesiat hasičov.


Pohľad na šíriaci sa dym zo sídliska Vodáreň

Foto: (dp)


Foto: HaZZ Trnava

V nedeľu 26. marca popoludní bolo na mieste osem kusov techniky, sedemnásť členov hasičského zboru, ktorým pomáhalo tridsať členov z okolitých dobrovoľných hasičských zborov s ďalšími siedmimi kusmi techniky.

Oheň, rovnako ako už niekoľkokrát v minulosti, pomáha udržiavať silný vietor, ktorý je na tomto otvorenom priestranstve veľmi častý.

AKTUALIZÁCIA:

O zásahu informovala v pondelok hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Júlia Kedrová:

“V nedeľu 26. marca 2017 krátko pred 14:00 hod. bol ohlásený požiar skládky odpadov na Zavarskej ceste v Trnave. Hasiči požiar likvidujú pomocou štyroch C prúdov, dvoch lafetových prúdov a zavážaním skládky zeminou. Voda je privážaná kyvadlovou dopravou z obce Šúrovce. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.
Požiar likvidovali profesionálni hasiči z Trnavy, Serede, Galanty, Piešťan, Hlohovca, Malaciek a Žiliny a dobrovoľní hasiči z obcí Križovany nad Dudváhom, Brestovany, Šúrovce, Cífer, Voderady, Bučany, Veľké Kostoľany, Bohdanovce nad Trnavou, Jaslovské Bohunice, Zavar a DHZ Pole. Na mieste udalosti zasahovalo aj KCHL z Nitry, ktoré monitorovalo ovzdušie okolitých obcí, zvýšené hodnoty znečistenia ovzdušia neboli namerané.”

Likvidácia požiaru si vyžiadala podľa aktualizovaných informácií nasadenie 75 hasičov z Trnavy, Hlohovca, Piešťan, Serede, Galanty, Malaciek a Žiliny s vyše 20 kusmi hasičskej techniky.

Okrem hasičov sa na zneškodňovaní požiaru podieľali aj členovia DHZO Križovany nad Dudváhom, Voderady, Špačince, Brestovany, Šúrovce, Zavar, Cífer, Bučany, Veľké Kostoľany, Bohdavnovce nad Trnavou a DHZ Pole.

Požiar bol zlikvidovaný v stredu 29. marca 2017 po 21:00 hod. Likvidovaný bol vodou, ktorú hasiči zabezpečovali na požiarisko kyvadlovou dopravou z čerpacieho stanoviska z obce Šúrovce. Hasiace práce prebiehali za súčasného prekrývania povrchu skládky zeminou. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania, doplnila J. Kedrová.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2017 16:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “S požiarom skládky na Zavarskej zápasilo od nedele do stredy 75 hasičov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.