reklama

S požiarom skládky na Zavarskej zápasilo od nedele do stredy 75 hasičov

V nedeľu zachvátil požiar skládku komunálneho odpadu FCC na Zavarskej ceste.

Zo skládky sa šíri hustý dym, na mieste zasahuje podľa informácií Martina Gala z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave do päťdesiat hasičov.


Pohľad na šíriaci sa dym zo sídliska Vodáreň

Foto: (dp)


Foto: HaZZ Trnava

V nedeľu 26. marca popoludní bolo na mieste osem kusov techniky, sedemnásť členov hasičského zboru, ktorým pomáhalo tridsať členov z okolitých dobrovoľných hasičských zborov s ďalšími siedmimi kusmi techniky.

Oheň, rovnako ako už niekoľkokrát v minulosti, pomáha udržiavať silný vietor, ktorý je na tomto otvorenom priestranstve veľmi častý.

AKTUALIZÁCIA:

O zásahu informovala v pondelok hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Júlia Kedrová:

“V nedeľu 26. marca 2017 krátko pred 14:00 hod. bol ohlásený požiar skládky odpadov na Zavarskej ceste v Trnave. Hasiči požiar likvidujú pomocou štyroch C prúdov, dvoch lafetových prúdov a zavážaním skládky zeminou. Voda je privážaná kyvadlovou dopravou z obce Šúrovce. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.
Požiar likvidovali profesionálni hasiči z Trnavy, Serede, Galanty, Piešťan, Hlohovca, Malaciek a Žiliny a dobrovoľní hasiči z obcí Križovany nad Dudváhom, Brestovany, Šúrovce, Cífer, Voderady, Bučany, Veľké Kostoľany, Bohdanovce nad Trnavou, Jaslovské Bohunice, Zavar a DHZ Pole. Na mieste udalosti zasahovalo aj KCHL z Nitry, ktoré monitorovalo ovzdušie okolitých obcí, zvýšené hodnoty znečistenia ovzdušia neboli namerané.”

Likvidácia požiaru si vyžiadala podľa aktualizovaných informácií nasadenie 75 hasičov z Trnavy, Hlohovca, Piešťan, Serede, Galanty, Malaciek a Žiliny s vyše 20 kusmi hasičskej techniky.

Okrem hasičov sa na zneškodňovaní požiaru podieľali aj členovia DHZO Križovany nad Dudváhom, Voderady, Špačince, Brestovany, Šúrovce, Zavar, Cífer, Bučany, Veľké Kostoľany, Bohdavnovce nad Trnavou a DHZ Pole.

Požiar bol zlikvidovaný v stredu 29. marca 2017 po 21:00 hod. Likvidovaný bol vodou, ktorú hasiči zabezpečovali na požiarisko kyvadlovou dopravou z čerpacieho stanoviska z obce Šúrovce. Hasiace práce prebiehali za súčasného prekrývania povrchu skládky zeminou. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania, doplnila J. Kedrová.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2017 16:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “S požiarom skládky na Zavarskej zápasilo od nedele do stredy 75 hasičov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.