reklama

Pri požiari trnavskej skládky zasahovalo 30 hasičov

AKTUALIZOVANÉ

V nedeľu 20. októbra vo večerných hodinách bol ohlásený požiar skládky komunálnych odpadov v Trnave na Zavarskej ceste. Na mieste zasahujú hasiči z Trnavy aj okolia.

Podľa informácií Prezídia HaZZ požiar sa rozšíril na ploche asi 50 x 30 metrov.

Ilustračné foto: archív

“Požiar sa snažia dostať pod kontrolu profesionáli z Trnavy a Piešťan a dobrovoľní hasiči z obcí Zavar, Križovany, Bučany, Voderady, Jaslovské Bohunice a Vlčkovce, ktorí zabezpečujú kyvadlovú dopravu vody,” informovalo prezídium krátko po 20. hodine.

Celkovo bolo večer na mieste zásahu asi 30 hasičov.

Lokalizáciu požiaru sťažuje silný južný až juhovýchodný vietor.

Hasiči zasahujú v autonómnych dýchacích prístrojoch.

AKTUALIZÁCIA:

Hasiči bojovali s požiarom až do pondelňajšieho popoludnia. Podľa informácií prezídia požiar lokalizovali krátko po 2. hodine v noci, podvečer oheň zlikvidovali.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2019 20:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

30 komentárov pre “Pri požiari trnavskej skládky zasahovalo 30 hasičov”

 1. 1
  gratulácia says:

  Gratulácia ovečkám

  gratulácia hipsterom, deťom, itečkárom , moderátorkám a tanečniciam, ktoré schválili rozšírenie tejto skládky smerom k obývaným zónam Mesta Trnava !

  Po dostavbe sídlsika za Družbou po obchvat podľa územného plánu bude odstup obývaných častí odetejto skádky iba zopár sto metrov.

  Ale čo ste si zvolili , majte.
  Bé, bé, bé.

  • 1.1
   stop says:

   STOP rozsirovaniu skladky a spalovni v TT!
   Ten poziar tam nie je prvy ani druhy krat.Zaujimave je sledovat zelenych a hipsterov v TT.Ked maju na radnici svojich ludi,zrazu im nevadi ani rozsirovanie skladny ani planovana spalovna.Za inych okolnosti by sa uz spisovali peticie a kruzilo by sa transparentikmi okolo Trojicky.Vsade maju problem so skladkami,len mi si tu ideme zapelesit mesto bordelom a to hned vedla najvacsieho sidliska.

   • 1.1.1
    100% says:

    Ak tu vybudujú spaľovnu, budú sa tu spaľovať sračky aj z Talianska.

    • 1.1.1.1
     stop says:

     Presne o tom sme hovorili.Raz to tu vybuduju a potom sem budu zvazat bordel z kazdej prdele.Pozrime na to z inej strany.Niekto si zase berie financne odmeny a ocenenia za to,ze nieco podobne vo svojom meste zrusil a ako bonus si na tom spravi marketing pred volbami.:-)
     Béee.

    • 1.1.1.2
     Mat says:

     V Hornom Sŕní pre zlacnenie výroby cementu v tamojšej cementárni už spaľujú sračky aj z Talianska. Keď občania zistili že po 20 rokoch sa v okolí na poliach a v lesoch nachádzajú škodlivé látky, referendom sa snažia zabrániť pokračovaniu prevádzky cementárne. Držím im palce. Hodnotenie stavu našej prírody je kladné, napriek 40 rokov totality. Nová mafia sa to snaží zmeniť.

     • 1.1.1.2.1
      ovzdušie says:

      Nie tak dávno tu bol v diskusiách link na porovnanie stavu ovzdušia slovenských miest. Trnava na tom bola horšie ako neslávny Ružomberok.
      A ak sa postaví spaľovňa, bude horšie…

 2. 2
  Parva Roma says:

  …a to tam nemajú hydrant na hasenie, keď musia vodu kyvadlovo dopravovať?

 3. 3
  Vlado says:

  Ak by tam bola spalovna namiesto skladky, nikdy by nevypustila tolko hnusu do vzduchu ako ked to kazdy rok hori a horiet aj v buducnosti urcite bude.

  • 3.1
   odpad says:

   Vlado aj ty si zamestnanec spaľovne ? Ak spaľovňa tak aspoň 10 km od mesta.
   Spaľovňa potrebuje tak 100-130.000 ton smetí. To chceš aby sa sem vozilo ?
   Je to nadnárodná korporácia im je jedno čo tu budeme dýchať my a naše deti.
   Už školia kolaborantov a lokajov a sľubujú lepší vzduch.

   • 3.1.1
    sTToka says:

    odpad:
    a co tak zacat rypat do cisticky pri Linci, co produkuje nenormalny smrad a emituju skodliviny do ovzdusia?
    a co tak zacat rypat do chovatelov svini a krav, co produkuju nenormalny smrad a emituju skodliviny do ovzdusia?

    Na spalovni su FILTRE. Niekolko stupnové. Za kazdym filtracnym stuponom je nejaký detektor skodlivyn. Na spalovni su zalozne filtre.
    Je mrzute, ze sa technicky neznali ludia vyjadruju k takejto teme, ako je spalovna.

    TAVOS nemá na cisticke filtre s detektormi. Ani farmari (druzstva) nemaju filtre s detektormi.

    VIes co je to metan? VIs, ake plyny vznikaju pri procesoch spojenych s cistenim splaskovej vody? Vies ake plyny vznikaju pri hnilobnych procesoch?

    Momentalne vzhľadom na sučasnu uroven poznania je najlepším riešením pre likvidáciu odpadu spalovna.

    • 3.1.1.1
     kanál says:

     Ideš na to dobre súhlasím. Obráť sa na komisiu ŽP. Lepší tam majú drvivú prevahu konečne by mohli aj niečo robiť.
     Vocca ide pri čističke robiť močiar, bačorinu alebo také niečo. Má to na FB. Rád ti dá infošky. Bude to slúžiť aj ako liaheň komárov.
     Čistička ho nezaujíma, lebo je tam – v TAVOSe štatutár aj s ostatnými Smerákmi. Žijú si dobre, kanál smrdí no a čo …
     Farkaš by mohol ísť aj na politcké školenie chovateľov kráv a svíň, keď myslíš. Na spaľovniach už bol.
     Spaľovňa je super daj si ju do záhrady. Neboj ma filtre. Môžete sa tam stretávať s celou rodinou a Lepšími a debatovať o svetlých zajtrajškoch.

    • 3.1.1.2
     TRn says:

     sTToka, ty si nejaký kanálový typ.
     Každý filter má nejakú účinnosť, nikdy však nie 100%-nú. Filtre nevychytajú všetko. Pri spálení niekoľko sto ton sračiek denne odíde do ovzdušia takmer taká istá hmotnosť plynov. Pri účinnosti filtrácie 99,9% vie aj malý chlapec spočítať, koľko exhalátov sa dostane do ovzdušia pri 24 hodinovej prevádzke počas jedného roka, desiatich rokov, tridsiatich rokov. Tento bordel dopadne do životného prostredia v blízkosti spaľovne. To je dôvod, prečo ľudia s reálnym úsudkom niečo takéto nechcú v blízkosti svojich obydlí.
     Obhajovať spaľovnu smradom z čističky je dosť úbohé, s týmito argumentami môžeš ísť mudrovať štamgastom do Guľometu, aj to až po štvrtom pive, budú na teba pozerať s otvorenými ústami.
     PS: Taliani sem vozia spaľovať aj iné veci.

     • 3.1.1.2.1
      maxim says:

      Gulomet je uš dlššú dobu zavrený Trebs ícit do Papuče, Pyžama, Sajgóna alebo Maškovéj.

      • 3.1.1.2.1.1
       Šenk says:

       Výborne, sTToka tam bude mať dosť poslucháčov. Možno presvedčí aj sám seba a výfuk zo spaľovne zavedie do svojej obývačky

     • 3.1.1.2.2
      sTToka says:

      Tak radsej dychajme neprefiltrovany dym , keď horí skládka
      :-)

      TRn, neviem, čo si chcel povedať tým slovným spojením “kanálový typ”
      ale je Ti odpustené

      • 3.1.1.2.2.1
       Návrh says:

       Treba zabezpečiť, aby skládka nehorela. Potom nebude ten hnusný dym a pominie tebou propagovaný dôvod na vybudovanie spaľovne. Súhlasíš?

    • 3.1.1.3
     X says:

     sTToka, ty tiež produkuješ metán. Obyčajne to vykonáš osamote, keď ťa nikto nepočúva a nedýcha spoločný vzduch. Čo s tým plánuješ pre záchranu planéty urobiť? Budeš propagovať spaľovnu metánu aj na takéto účely? Takú malú, prenosnú?

    • 3.1.1.4
     X says:

     sTToka, keďže nám tu naznačuješ svoje jedinečné vedomosti o hnilobných procesoch pri kanalizačných procesoch, vysvetli nám aj dôvod inštalácie chemických voňaviek do mestskej kanalizácie pred cca 2 – 3 rokmi. Daj odborné stanovisko a vysvetli, ako pohlcovali metán a do mestských ulíc vypúšťali číry ozón.

  • 3.2
   Ale, ale Vlado, z hrušky dolu says:

   Milý Vlado,
   evidentne si na základnej škole chýbal, keď sa učil zákon zachovania hmotnosti.
   Tento zákon platí aj pri spaľovaní. Súčet hmotnosti plynov (dymu) a hmotnosti tuhých látok zo spaľovania (popola) sa rovná hmotnosti spaľovaných látok. Keďže princípom spaľovania je minimalizácia odpadu vo forme tuhých a kvapalných látok, drvivá väčšina odpadu sa premení na plynnú formu.
   Nabudúce si premysli, čo zakvasíš. Svoje cyklorozumy radšej šír v okruhu spolužiakov, ktorým vzdelávanie tiež nič nehovorilo.

 4. 4
  Timur says:

  To horenie je dôsledok nedodržania určených technologických postupov pri tomto druhu skládkovania domového odpadu a nenažranosti mesta v nadháňaní zisku. Za predchádzajúceho vedenia ,myslím 7 – 8 dozadu k samo vznieteniu , nebodaj podpalačstvu nedochádzalo. Spalovňa potrebuje mať aby bola rentabilná, 1,5 -2 miliónov producentov odpadu. Takže hľadajte vhodnejšiu lokalitu, nie lokalita ktorá má zabezpečené teplo na 50 rokov, atomka a následne Malženická elektráreň.

  • 4.1
   štatutár says:

   Treba sa priamo obrátiť na týchto.
   Majú priamu zodpovednosť. Berú za to peniaze.
   Nechali sa tam zvoliť takže dnes nám určite dajú vyčerpávajúci odborný report + nás zaujíma problematika čachle machle so spaľovňou.
   Tešíme sa najmä na vystúpenie poslankyne Cabanovej.

   Štatutárny orgán:
   konatelia Mgr. Tibor Pekarčík , Ing. Eva Mikulášiová, Ing. Tomáš Fajkus
   Dozorná rada:
   Ing. Tomáš Varga, Ing. Daniel Kostolný, RNDr. Gabriela Cabanová,
   Ing. Peter Šujan

   • 4.1.1
    bezdomovec says:

    Ja verím že všetky štatutárne orgány spoločnosti sú nastúpené a robia špalier, verím že zasahujúcim hasičom. Skládka na Zavarskej horí, horí…. ! Vietor pofukuje správnym smerom, ako vždy, takže až taký veľký problém to nie je. Sedlači doteraz smrdzeli maštale a chlívy, teraz móže smrad z horiaceho odpadu. Agitácia dzedinčanov na presťahovanie do ich kráľovstva, Nerovho a orgánov.

 5. 5
  Len toľko says:

  Časté požiare na tejto skládke naznačujú systémovú chybu, ktorá sa evidentne nerieši.

 6. 6
  Mat says:

  Toľko demagógie na jednom mieste sa v dejinách nachádzalo len v prejave Klementa Gottwalda na Staromeskom námestí vo februári 1948, čo odznelo v tvojom zdôvodnení prečo spaľovať odpad. Spaľovanie odpadu je druhé najmenej ekonomické zhodnocovanie komunálneho odpadu po skládkovaní odpadu. Takže triedenie odpadu je tá cesta po ktorej treba kráčať. V Topoľčanoch začali zberať kuchynský odpad a vyrábať z neho kompost.Kompost použiť na vyrovnanie nerovností na trávnikoch, ponúknuť občanom do záhrad za primeranú cenu a podobne. Keď presadzujete ten progres. Ja zatiaľ vidím len nehospodárne nakladanie s financiami mesta.

  • 6.1
   LGK says:

   Miestny smetiarsky klasik svojho času zahlásil, že občania TT nejako veľa triedia. Dalo by sa to dohľadať aj v nejakých záznamoch.
   Toto stanovisko nám otvára oči.
   Evidentne nevedia, čo ďalej s vytriedeným odpadom. Potom sa niet čo čudovať, že mozgová logika takýchto ľudí vyúsťuje do úvah o spaľovni. Im sa to páči. Nebudú musieť riešiť čo s vytriedeným odpadom.

   • 6.1.1
    viktor says:

    Ja si to pamätám, bolo to jedno z jeho odôvodnení, keď v roku 2015 posledne zvyšovali poplatok za odpad. Ale nedarí sa mi to dohľadať.

    • 6.1.1.1
     hejter says:

     Máš pravdu, je to v podkladoch k 7. riadnemu zasadnutiu Mestského zastupiteľstva mesta Trnavy konaného 15. decembra 2015- https://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/MZ%2015_12_2015.zip – dokument 1.1 odpady, s. 4

     Dôvodová správa uvádza výdavky, ktoré ovplyvňujú výšku poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a medzi nimi aj výdavky na zabezpečovanie triedeného zberu druhotných surovín. Zdôvodnenie uvádza:

     “Zvýšenie nákladov na zabezpečovanie triedeného zberu druhotných surovín podmienila najmä skutočnosť zvýšeného environmentálneho povedomia občanov mesta, v dôsledku čoho muselo prísť k zvýšeniu frekvencie zvozu druhotných surovín – papiera, plastov, tetrapakov a kovov z bytových domov z frekvencie 1 krát za týždeň na 2 krát za týždeň. Súčasne separovaný zber skla sa počas letných mesiacov uskutočňuje častejšie ako tomu býva v priebehu roka obvyklé.
     V uvedenom období dochádza taktiež k zvýšeniu počtu zberných nádob na separovaný zber nachádzajúcich sa na stojných plochách pri bytových domoch.”

     Občania veľa separujú, máme preto vyššie náklady…

  • 6.2
   NB says:

   V Trnave sa na skladke vyraba kompost uz dobrych 15 rokov, a mozno aj viac

   trochu info som nasiel aj tuto napr.
   https://www.trnava-live.sk/2015/01/09/vianocne-stromceky-skoncia-v-kompostarni-na-zavarskej-ceste/

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.