reklama

Dvadsať hasičov zasahovalo pri požiari budovy školy na Sibírskej ulici. Príčiny bude vyšetrovať aj polícia

Trnavskí hasiči v utorok 18. augusta 2020 niekoľko hodín zasahovali pri požiari v jednej z budov Strednej odbornej školy elektrotechnickej (SOŠE) na Sibírskej ulici v Trnave.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol v priestoroch strednej školy, v ktorých sa nachádzajú laboratória a sklad. Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Trnavy so 6 kusmi techniky, ktorí momentálne pracujú na lokalizácii požiaru. Zasahujúci hasiči požiar hasia aj s použitím výškovej techniky. Pri udalosti sa nikto nezranil,“ informovali trnavskí hasiči prostredníctvom stránky Prezídia HaZZ na Facebooku.

Hasičom sa podarilo lokalizovať požiar krátko po 12. hodine. Popoludní pracovali na jeho likvidácii. Na mieste udalosti zasahovali takmer dve desiatky hasičov z Trnavy.


FOTO: HaZZ Trnava

Po lokalizácii požiaru budovy Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave bude miesto požiaru sprístupnené policajným zložkám.

„Miesto činu prevezme vyšetrovateľ s výjazdovým tímom, experti z Kriminalisticko – expertízneho ústavu PZ a použijeme aj služobného psa špeciálne cvičeného na vyhľadávanie urýchľovačov horenia,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Zriaďovateľom školy je Trnavský samosprávny kraj. Podľa župana Jozefa Viskupiča požiar zasiahol priestory, ktoré má od župy prenajaté spoločnosť VUJE. Tá má v nich zriadené vlastné školiace stredisko.

„Župe vznikla škoda na budove, ktorá je poistená. Požiar sa nedotkol tried a odborných učební školy a ovplyvnená nie je ani prevádzka ubytovania, ktoré škola poskytuje v priľahlej budove. Začiatok školského roka teda nijako neovplyvní,“ skonštatoval.

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2020 17:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.