reklama

Po rekultivácii vyrastie na povrchu skládky odpadu tráva a kríky

V priebehu jarných mesiacov odštartuje rekultivácia skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ulici.

Stavebné práce potrvajú podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušana Béreša približne štyri až päť mesiacov a projekt má byť ukončený na prelome leta a jesene 2013.

Začiatok realizácie závisí od vývoja počasia a vhodných klimatickách podmienok. Predpokadáme, že stavebné práce odštartujú v priebehu mája,“ priblížil.

Financovanie projektu je zabezpečené prostredníctvom peňazí, ktoré sú prevádzkovatelia skládok v zmysle zákona ukladať do rezervného fondu práve na zabezpečenie financovania projektov tohto typu.

skladka
O niekoľko týždňov sa do trnavskej skládky pustia stavebné mechanizmy

Investícia do rekultivácie skládky zamedzí produkcii skládkových priesakových vôd pod zrekultivovanou časťou skládky, zaistí bezpečný odtok a odvedenie zrážkovej vody z povrchu, lepšiu stabilitu skládky a odvedenie skládkových plynov z priestoru skládky.

Po dotvarovaní telesa skládky do finálneho tvaru sa teleso skládky uzatvorí skladbou uzatváracích vrstiev.

Rekultivácia telesa skládky sa uskutoční na ploche 26-tisíc metrov štvorcových.

Súčasťou projektu je aj odplynenie skládky pomocou vybudovanej prepojovacej siete zberného potrubia bioplynu.

Jednotlivé vetvy zvodného potrubia horného odťahu budú napojené na jednotlivé jestvujúce plynové studne osadené v telese skládky.

V rámci rekultívácie dôjde aj na realizáciu sadových úprav v podobe zatrávnenia celej upravenej plochy a výsadby kríkov a kríkových stromov.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2013 15:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po rekultivácii vyrastie na povrchu skládky odpadu tráva a kríky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.