reklama

V Zelenom dome bude Orange, mesto získa z nájomného vyše dvojnásobok

zeleny_dom1Známa reštaurácia na prízemí tzv. Zeleného domu  na Trojičnom námestí v Trnave končí. V priestoroch objektu v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce, po ich skončení sa nasťahuje do lukratívnej budovy v majetku mesta mobilný operátor Orange. „Prevádzkovateľ reštaurácie  – spoločnosť Poldrasco – požiadal mesto Trnava o ukončenie nájomnej zmluvy,“ povedal viceprimátor mesta Trnava Vladimír Butko.
Doterajší nájomca podľa slov viceprimátora Vladimíra Butka zdôvodnil žiadosť o ukončenie nájomného vzťahu v Zelenom dome problematickým využitím priestorov reštaurácie a ekonomickou nerentabilnosťou prevádzky pre nájomné vo výške 1,4 milióna korún ročne.
„Priznám sa, že mesto nechcelo prijať žiadosť spoločnosti Poldrasco. Ide o jednu z najstarších a tradičných reštaurácií v Trnave, ktorá k mestu patrí. Navyše, vzájomný vzťah bol počas zmluvného obdobia korektný. Keďže nájomca trval na zrušení zmluvy, mestská rada rozhodla, že priestor prenajme ďalšiemu záujemcovi o objekt, spoločnosti Orange,“ vysvetlil V. Butko.
Trnavčania ale o služby, na ktoré boli zvyknutí, tak úplne neprídu: v prevádzke by mala zostať reštaurácia v pivnici Zeleného domu, fungovať by mala aj letná terasa.
Spoločnosť Orange vybuduje v priestoroch budovy na Trojičnom námestí značkovú predajňu mobilných telefónov, zákaznícke centrum a verejnú internetovú kaviareň. Mestu zaplatí za ročný prenájom takmer 3 milióny korún ročne s každoročným zvyšovaním nájomného o infláciu. „Ide o čiastku viac ako dvojnásobne vyššiu ako tomu bolo doteraz. Tieto peniaze mesto využije na realizáciu investičných akcií vo verejnom záujme,“ pripomenul viceprimátor. Ako dodal, farebné riešenie fasády Zeleného domu zostane zachované, čo je prirodzená podmienka nielen mesta Trnava, ale aj pamiatkárov.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2007 23:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.