reklama

Mesto získalo nájomcu bývalej Radničnej pivárne, od jari bude v centre Trnavy fungovať nová reštaurácia

Mesto Trnava zrejme získalo nového nájomcu bývalej Radničnej pivárne v objekte na Hlavnej 1 v centre Trnavy. Návrh zmluvy podlieha schváleniu mestského zastupiteľstva.

Viac ako rok nefungujúci priestor s výmerou niečo cez 500 metrov štvorcových v prízemí a suteréne objektu, ktorý je súčasťou radnice, sa mesto pokúsilo prenajať už v máji aj na jeseň 2023 za 35-tisíc eur ročne, no neúspešne.

V decembri minulého roka vyhlásili na základe uznesenia mestského zastupiteľstva novú verejnú súťaž so zníženou minimálnou cenou ročného nájomného vo výške 30-tisíc eur.


Historický objekt, v ktorom sa nachádza reštaurácia, je súčasťou mestskej radnice

FOTO: trnava-live.sk

V piatok 25. januára 2024 zverejnilo mesto informáciu o návrhu spoločnosti Retail Trnava, ktorá ako jediná poslala do obchodnej súťaže ponuku vo výške 30 012 eur, čím bola splnená základná požiadavka súťaže.

Ako povedal pre trnava-live.sk zástupca spoločnosti Retail Trnava, vedľa radnice plánujú vytvoriť reštauráciu s ponukou jednoduchých, tradičných jedál či pochúťok k pivu, čapovať budú plzenské pivo.

Nový nájomca bude mať priestory k dispozícii zrejme od apríla, čakajú ho však nevyhnutné drobné stavebné úpravy, zariaďovanie interiérov, sanity, obnovy náterov a podobne.

„V tejto chvíli neviem povedať presný termín otvorenia reštaurácie. Predpokladám, že všetko potrebné stihneme v priebehu jarných mesiacov,“ uviedol zástupca spoločnosti Retail Trnava.

Zmluvu o nájme nebytových priestorov musí ešte schváliť mestské zastupiteľstvo, malo by sa tak stať na februárovom zasadnutí.

Nájom priestorov bude uzatvorený na dobu neurčitú, nový nájomca má povinnosť podpísať zmluvu najneskôr od mája 2024.


Doposiaľ posledný nájomca ukončil nájomný vzťah k 20. aprílu 2023 exekučným vyprataním, reštauráciu však zatvoril už o niekoľko mesiacov skôr

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2024 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.