reklama

Reštauráciu vedľa radnice ponúkne mesto opätovne do prenájmu za zníženú cenu

AKTUALIZOVANÉ

Mestská samospráva sa pokúsi získať nájomcu gastronomických priestorov Radničnej pivárne, ktorú zatvorili pred niekoľkými mesiacmi.

Prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže ponúkne mesto Trnava opätovne na prenájom priestory na Hlavnej 1 v centre mesta.

Za prenájom niečo cez 500 metrov štvorcových v prízemí a suteréne objektu, ktorý je súčasťou mestskej radnice, pýta Trnava podľa zverejneného návrhu podmienok súťaže minimálnu východiskovú cenu 30-tisíc eur ročne.

Návrh podmienok verejnej obchodnej súťaže schválilo mestské zastupiteľstvo 12. decembra 2023, oficiálne chcú súťaž vyhlásiť ešte pred vianočnými sviatkami.

Prípadní uchádzači majú predložiť ponuky do 16. januára 2024, vyhodnotenie súťažných návrhov sa uskutoční na zasadnutí majetkovej komisie v druhej polovici januára.


Posledný nájomca ukončil nájomný vzťah k 20. aprílu 2023 exekučným vyprataním, reštauráciu však zatvoril už o niekoľko mesiacov skôr

FOTO: trnava-live.sk

Mesto Trnava ponúklo reštauráciu na prenájom už v máji 2023 s minimálnou východiskovou cenou 35-tisíc eur ročne.

V súťaži uspel podnikateľ z Cífera, ktorý predložil ponuku na ročné nájomné vo výške 68-tisíc eur, s čím samozrejme majetková komisia MZ aj Mestská rada súhlasili.

V polovici júla 2023 došlo aj k podpísaniu zmluvy o prenájme priestorov konateľom spoločnosti s účinnosťou od 1. augusta 2023.

Podnikateľ však zakrátko prestal s mestom komunikovať a až po viacerých urgenciách 31. júla telefonicky oznámil, že odstupuje od zmluvy, čo potvrdil začiatkom augusta aj písomným stanoviskom.

Mesto súťaž na prenájom priestorov zopakovalo na jeseň za rovnakých podmienok, teda s minimálnou cenou ročného prenájmu vo výške 35-tisíc, žiadny záujemca sa neprihlásil.

Majetková komisia sa na zasadnutí 14. novembra 2023 rozhodla vyhlásiť ďalšiu verejnú súťaž, tentoraz so zníženou minimálnou východiskovou cenou ročného prenájmu vo výške 30-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2023 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.