reklama

Mesto dostane v teplárňach päť percent, zvyšok získa strategický investor

Vláda Slovenskej republiky na svojom stredajšom zasadnutí rozhodla o predaji 95-percentného balíka akcií šiestich najväčšícg teplárenských spoločností, medzi nimi aj Trnavskej teplárenskej, strategickému investorovi.

Záujem o privatizáciu teplární už potvrdili podľa agentúry SITA rakúska spoločnosť Energie Steiermark AG, ktorá vlastní 100-percentný podiel v slovenskom holdingu Stefe SK, ďalej firma Cofely patriaca do skupiny GDF SUEZ, či francúzska Dalkia. Na privatizácii teplárenských spoločností sa možno zúčastnia aj Slavia Capital, Penta, Energetický a průmyslový holding, ktorého akcionárom je aj J&T, Stredoslovenská energetika, a.s. a nemecká spoločnosť MVV Energie prostredníctvom svojej českej stopercentnej dcéry MVV Energie CZ.

Trnavská teplárenská

Vláda okrem iného schválila pre samosprávy garanciu účasti ich zástupcu v dozornej rade teplárenskej spoločnosti a garanciu možnosti zvolávania valných zhromaždení.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave prijalo v apríli 2011 vyhlásenie, v ktorom „so znepokojením a nesúhlasom berie na vedomie uznesenie vlády“, podľa ktorého má zostať samospráve iba 5 % akcií Trnavskej teplárenskej, a. s., a požiadalo vládu Slovenskej republiky „o prehodnotenie predmetného uznesenia vlády Slovenskej republiky a požaduje v prípade privatizácie spoločnosti Trnavská teplárenská, a. s. previesť na mesto Trnava takú časť akcií Trnavskej teplárenskej, a. s., ktorá zabezpečí mestu Trnava možnosť účinne ovplyvniť riadenie a kontrolu tejto spoločnosti„.

Mesto Trnava považuje Trnavskú teplárenskú za strategický podnik a obáva sa zvyšovania cien tepla pre domácnosti a firmy po prevzatí spoločnosti strategickým investorom.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2011 0:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.