reklama

Spoločnosť STEFE si zníži základné imanie, mesto získa finančnou operáciou pol milióna eur

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava schválili zníženie základného imania spoločnosti STEFE Trnava, s.r.o. o jeden milión eur. Mesto Trnava má v spoločnosti 50-percetný podiel. Touto operáciou získajú obaja ochodní partneri – spoločnosť STEFE SK, a.s. a mesto Trnava – po 500-tisíc eur.

Spoločnosť STEFE Trnava má v súčasnosti základné imanie vo výške 4 968 068 eur.

Po schválení návrhu na zníženie základného imania vo valnom zhromaždení spoločnosti a splnení zákonných požiadaviek podľa Obchodného zákonníka prebehne podanie návrhu na zápis zníženia základného imania Spoločnosti do Obchodného registra Okresného súdu v Trnave.

Po absolvovaní a schválení všetkých krokov bude výška základného imania STEFE Trnava 3 968 068 eur. Vklad každého zo spoločníkov sa zníži z 2 484 034 eur na 1 984 034, teda o pol milióna.

Ilustračné foto

Zníženie majetkovej účasti mesta odsúhlasila väčšina poslancov na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva 19. marca 2019.

“Od svojho vzniku vykazovala spoločnosť STEFE Trnava v každom roku kladný hospodársky výsledok, ktorý bol rovnakým podielom rozdelený medzi oboch spoločníkov. Za 10 rokov trvania spoločnosti bol podiel Mesta Trnava na zisku vo výške 2,69 milióna eur. Vzhľadom na to, že spoločnosť v súčasnosti disponuje voľnými finančnými prostriedkami, spoločníci navrhli zníženie hodnoty základného imania Spoločnosti o sumu 1 milión eur,” uvádza sa v dôvodovej správe predloženého materiálu.

Základné imanie spoločnosti STEFE bol znižované aj v roku 2013, rovnako o milión eur.

Poslanec Marián Galbavý navrhol na začiatku mimoriadnej schôdze stiahnutie tohto bodu z rokovania, jeho návrh neprešiel.

“Nie je žiaden dôvod, aby bol tento bol prejednávaný na mimoriadnom zastupiteľstve. Z návrhu nie je zrejmé, ktorý z akcionárov potrebuje pol milióna eur – či je to mesto, alebo druhý akcionár. Nie je tu nič o tom, ako sa peniaze použijú. Myslím si, že by si táto téma zaslúžila prejednanie v rámci riadneho zastupiteľstva,” povedal Galbavý.

Primátor Peter Bročka poznamenal, že tento návrh bol iniciatívou vedenia mesta Trnava. “Táto operácia sa udiala už aj v roku 2013 v úplne identickej podobe. Proces potrvá niekoľko mesiacov. Takto vyčlenené finančné prostriedky sa stanú súčasťou rozpočtu mesta a o ich použití rozhodnú poslanci.”

Počas poslaneckej rozpravy k tomuto materiálu Galbavý navrhol, aby peniaze zostali v spoločnosti a radšej sa použili napríklad na modernizáciu alebo zníženie cien tepla pre obyvateľov.

“Zníženie základného imania je jeden z menej kreatívnych spôsobov, ako vytiahnuť zo spoločnosti peniaze. Ak je to mesto, ktoré peniaze potrebuje, tak je otázkou, na čo ich tak zásadne potrebuje. Chápal by som, ak by išlo o nejakú naliehavú situáciu, ale na poslednom riadnom zastupiteľstve sme schvaľovali úver na riešenie kritickej situácie,” poznamenal poslanec Galbavý.

“Ide o úplne legálny a legitímny spôsob získavania prostriedkov zo spoločnosti, kde disponujeme 50 – percentným podielom. Ako som povedal, o tom, na čo budú peniaze určené, rozhodne hlasovaním zastupiteľstvo po pripísaní prostriedkov na účet mesta. Zaujala ma fantastická ultrafuturistická myšlienka, aby sme využili tieto peniaze na zníženie cien tepla. Aby sme v meste, ktoré má jednu z najnižších cien tepla na Slovensku, využívali majetok spoločnosti na ešte väčšie zníženie, to som už veľmi dlho nepočul a v žiadnom prípade by som s niečím takým nesúhlasil,” reagoval Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2019 7:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Spoločnosť STEFE si zníži základné imanie, mesto získa finančnou operáciou pol milióna eur”

 1. 1
  viktor says:

  Tá odpoveď primátora je čistá arogancia…

 2. 2
  Hra o lóve says:

  Hra 2. kolo:
  Keď znížiš imanie spoločnosti znižuješ jej bonitu. Ak je spoločnosť v pluse má investovať a modernizovať. Procesy majú viesť k znižovaniu nákladov pre obyvateľov a nie k masteniu si vačkov vlastníkov na to bola zriadená.
  Peniaze sa rozdelia takto :
  – mesto ich rozhajdáka na cyklocesty a detské preliezky. Všetko bude realizovať samozrejme CS.
  – rakúske lóve sa budú deliť cash je to súkromná firma

  Hovorí sa tomu tunel.
  Na fejsbúku sa budú robiť selfíčka a deti budú tlieskať 1 melónik bude fuč.
  Obyvatelia Trnavy z toho nebudú mať nič.
  Chalan sa nám rozbehol …

 3. 3
  Hra o smeci says:

  Celé to smrdí smrdí ako ten smradľavy skysnutý odpad.
  Zhrnutie udalostí:
  – zničoho nič Brok neschopný realizácie akejkoľvek veľkej investície ohúri a narýchlo zvola mimoriadnú schôdzu MZ. Ide stavať skládku obludného rozsahu. EÚ fondy boli len zásterka na to bol čas na riadnom MZ
  – Žiadna diskusia s odborníkmi, verejnosťou, komisiami MZ atd.
  – Nič neponáhľa ale ON trtoší zakiaľ sú všetci sprostí.
  – Územie má 22 ha teda 2x viac ako existujúca skládka.
  – Na otázky o vlastníkoch dá bombastickú správu, že vybavil 22 ha zadarmo od SPF ???
  – info pre tých čo žerú seno. Jemu veľkému bojovníkovi proti Smeru dá SPF len tak 22 ha bez spiatočky. To víš že jo Brok to hovor sekte na FB nie nám
  – To je možné vybaviť iba po linke ŠTB – Smer – LT. Je si istý že bezprízorných 24 ks LT zahlasuje.
  – Teraz budú mať plochu na spaľovňu ktorú tam drbnú alebo podobné svinstvo. Keď sa to raz schváli v ÚP nezastavíme to !!
  Veľmi zvláštny postup, špinavý. Predtým nenápadne inštaloval Tiborka do dozornej rady zametať stopy. Aj Bystro už ticho čaká na svojho asistenta.
  Hra začala ….

 4. 4
  maxim says:

  Vyhraj volby, móžeš šecko…

  • 4.1
   Terasky says:

   To som už niekde počul tento výrok, tiež taký hrdina len z východu. Keďže neuniesol ťarchu ktorú si naložil aj napriek tomu že zdieral zdravotníctvo kde sa dalo toto mu doprialo krásnu a rýchlu smrť, infarkt. Karma je zdarma. Čo tak poslať generálnemu prokurátorovi príspevky z trnava – live za posledných 4-5 dní a pokiaľ nie je krsný tato JEMU v pondelok je tu nastúpená komplet finančná NAKA .

 5. 5
  Teplo says:

  Cenu tepla schvaľuje a určuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v BA / URSO /, v roku 2017 prišlo k zvýšeniu ceny tepla v TT.
  Poslanec Galbavý vo svojom príspevku uviedol, že by sa peniaze spoločnosti použili napr. na zníženie ceny tepla. Primátor na to odpovedal, že je to ultrafuturistická myšlenka, ON by s niečim takým nesúhlasil.
  Čiže ak sa spoločnosti darí a má možnosť znížiť cenu tepla tak je to futuristické a populistické. Hm.

  • 5.1
   ChB23 says:

   “Počas poslaneckej rozpravy k tomuto materiálu Galbavý navrhol, aby peniaze zostali v spoločnosti a radšej sa použili napríklad na modernizáciu alebo zníženie cien tepla pre obyvateľov.”

   A zároven ten isty Galbavy povedal aj a)- zeby sa peniaze pouzili napriklad na investovanie vo firme – na modernizaciu.

   Na to ale uz primator nepovedal nic lebo to prebil sebe vlastnym sposobom presne ako to robi momentalne Fico.

 6. 6
  Rozalia says:

  Veru dobre povedal Galbavy pokupit auticka a pravidelne zametat

 7. 7
  Fero Jahoda says:

  Sak penaze potrebuju na vyplatu primatora, lebo on silno robi najvacej ze seckych ludzi na svete.
  Na meste je prazdna kasa a nez dojdu secky penaze za chalupy, cinzaky, nebolo by ani za co svicit na radnici.

  Degesi, co ste si zvolili to mate. Ostanu vam zlte kolesa na kartu, smradlave smecisko a hola rit.

  • 7.1
   Jery says:

   Rozália nie je potrebné pokúpiť autíčka, predstav si tie autíčka môžu pracovať 24 hodín 7 dní v týždni. V čase keď je znížená prevádzka, čiže v noci a a cez víkend stúpa produktivita prác o 100%. Pán Galbavý bol od začiatku pri demontáži mesta, teraz keď je to všetko hore nohami nepomôže plač nad rozliatym mliekom.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.