reklama

Kanceláriu primátora a interiéry historicky cennej časti radnice čaká rekonštrukcia

Mesto pripravuje rekonštrukciu časti interiérových priestorov historickej radnice. Stavebné úpravy sa majú dotknúť kancelárie primátora Petra Bročku, miestnosti sekretariátu a priestoru, v ktorom pracuje vedúca kancelárie primátora.

Obnovu a úpravu interiérov radnice, ktoré sa nachádzajú na nároží Hlavnej ulice s Radlinského a nad Radlinského ulicou, pripravuje mesto už nejaký čas. V minulosti tu prebehol architektonický aj pamiatkový prieskum.

Rekonštrukcia priestorov na druhom nadzemnom podlaží má prebehnúť v súlade s požiadavkami Krajského pamiatkového úradu v Trnave, ktoré sú zohľadnené vo vypracovanej projektovej dokumentácii.

Predbežné náklady na rekonštrukcia kancelárskych priestorov radnice sú stanovené na 176-tisíc eur s DPH. Mesto 22. júla 2019 vyhlásilo verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác.

Stavebné úpravy potrvajú podľa predpokladov autorov projektovej dokumnetácie asi štyri mesiace, dokončené by mohli byť v decembri 2019.

Ilustračné foto

Súčasťou rekonštrukcie je aj nové zariadenie a interiérové doplnky podľa požiadaviek stanovených v projektovej dokumentácii.

Celkový výmera kancelárií, ktorých sa dotkne rekonštrukcie, je 95 metrov štvorcových. Najväčšou je kancelária primátora na nároží budovy s rozlohou 43 metrov štvorcových.

Ako sa uvádza v projektovej dokumentácii z marca 2019, vo všetkých miestnostiach prebehne výmena podlahy – inštalácia drevených parkiet a vyrovnanie nivelačným betónom. Hlavné úpravy sa týkajú nového vstavaného mobiliáru vrátane obloženia stien kazetami.

Strop v kancelárii primátora zostane ponechaný v pôvodnom barokovom znení, počas prác je povinnosťou strop ochrániť. V ostatných miestnostiach bude zachovaná pôvodná výška stropu, ktorý sa opraví a upraví bielou maľovkou.

Jednotlivé dotknuté časti stien a stropov (vedenie inštalácií a kabeláže) budú upravené hladkou vápennocementovou
omietkou.

V kanceláriách umiestnia kusový dizajnový mobiliár, aj zariadenie vyrobené na mieru. Detaily, ako sú kľučky, úchyty či pásiky, budú vyrobené z leštenej mosadze. Samozrejmosťou budú nové vypínače a svietidlá.

Primátorská kancelária dostane nové zariadenie v podobe konferenčných kresiel, pohovky, skríň, dverí, kancelárskeho stola či konferenčných stolíkov.

Priestory, ktorých sa dotkne rekonštrukcia, boli pôvodne samostatným meštianskym domom. Súčasťou areálu radnice sa stal v 20. storočí.

Podľa Krajského pamiatkového úradu v Trnave ide o rozsiahly gotický dom s najstarším jadrom situovaným v nároží ulíc Hlavnej a Radlinského. Patrí medzi objekty prvotnej murovanej zástavby mesta Trnava z 13. storočia.

Objekt prešiel významnými prestavbami v období renesancie a baroka. Posledná koncepčná slohová úprava prebehla v období klasicizmu.

“Najhodnotnejšími a najvýraznejšími prvkami barokovej vývojovej fázy objektu sú štukové výzdoby stropov dvoch miestností na poschodí hlavného krídla, ktoré je možné v rámci meštianskej architektúry Trnavy označiť za jedinečné nielen z dôvodu ojedinelosti výskytu, ale aj s ohľadom na ich výtvarnú kvalitu,” uvádza KPÚ Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2019 13:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

74 komentárov pre “Kanceláriu primátora a interiéry historicky cennej časti radnice čaká rekonštrukcia”

 1. 1
  papaláš says:

  Íha 3 izby vymaľovať za 176.000,- Idem si kúpiť valec a kýbel.
  Papaláš si buduje brloh.
  A čo takto najprv vybudovať, opraviť niečo dôchodcom, charite ?
  Ignoranti z LT nech si spravia obhliadku Charity v Orolskej záhrade
  Nič sa nezmenilo = Smer 2.0

  • 1.1
   Znenie says:

   Nevzrušuj sa. V článku sa uvádza, že “… mesto pripravuje…”, ďalej že “… sa majú dotknúť…”. V súlade s očakávaniami a s rýchlosťou realizácie iných akcií by tieto slovné spojenia mali byť indíciou, že sa tak stane najskôr v ďalšom volebnom období.
   Ďalej sme sa dozvedeli novú trnavskú jednotku času, ktorej presný rozmer je “už nejaký čas” viď druhý odsek. Z nej sme konečne zmúdreli a pochopili, prečo “nejaký čas” pri sľubovaných svetlých zajtrajškoch vždy trvá nejaký čas. Pre miestnych užívateľov je to vynikajúca časová jednotka, aspoň sa im dá všetko múdro a odborne vysvetliť.
   No a v deviatom odseku sme zistili, že strop v kancelárii primátora je ešte stále v pôvodnom barokovom znení. Často býva strop v pôvodnom prevedení. U nášho primátora však strop zneje, prípadne znie. Špecialisti pamiatkári by si na ten strop mali dať majzla, lebo znejúce stropy nemajú celkom istotne ani v NR, ani v BA.

   • 1.1.1
    Zarodinu says:

    Vyborne. Ty sa mi pacis, napisal si 11 riadkov, ale vlastne si nic nepovedal. Len tak dalej, vycibris to do dokonalosti.

    • 1.1.1.1
     :1 says:

     zarodinu Ty si za to trollovanie aj platený,alebo si iba užitočný idiot ?

    • 1.1.1.2
     Znenie says:

     Súdruhovi Zarodinu:
     Napísal som len toľko, koľko ste dokázali. Taký ako ty tu taľafatkujete už 5 rokov. Mal by si pokorne zniesť zrkadielko pravdy. Pýcha patrí medzi sedem hlavných hriechov, dokonca je na prvom poradí.

    • 1.1.1.3
     pochop says:

     Okrem teba v tých 11 riadkoch všetci pochopili všetko.
     Ty na to ešte nemáš uč sa.

   • 1.1.2
    tictac says:

    Jednotky sú v Trnave dôležité, jednotka arogancie jeden Butko, jednotka okrádania mesta jeden Poor

   • 1.1.3
    tictac says:

    Takisto by ma zaujímalo, či ste merali čas aj Butko KDH mafii, čo všetko nechali v Trnave rozbité, neopravené a kolko bola jednotka času ich slubov. Oproti nim totiž za tohto primátora je rýchlosť priam blesková

 2. 2
  Zarodinu says:

  Trollovia nejak je vas tu malo, co vam dochadzaju napady? Pomozem vam s klucovymi slovami: brada, hipster, vodca, nepokosena trava, neupravene kruhace, kindermanazment, FB uderka, selfie… Fantazii sa medze nekladu.

 3. 3
  spreyer says:

  Vy nás vždy dokážete zásobiť hrdinskými činnmi. Ani sa nemusíme snažiť.

  Namiesto toho aby nemakačenko opravoval stovky chodníkov po celom meste rozhodol sa líčiť a stríkat asfalt v centre. Toto môže vymysliet iba niekto kto si potrebuje upratať svoj mentálny svet a nekonečné ego.
  Akým právom rozhadzujete mestské peniaze a nerobíte to čo treba pre ľudí ?
  Bude aj fotohlava so západom slnka nad farebným prechodom ?

  • 3.1
   IQ says:

   Naopak je to veľmi dôležité :
   Keďže IQ cykloteroristov je mizivé a nevedia jazdiť podľa zvislého dopravného značenia – v modrom kolese biely bicykel, je potrebné im nastriekať na zem zelenú a červenú farbu, zamoriť aj tak smradľavý vzduch výparmi farby aby trafili z bodu A do bodu B.
   Horšie je to tam kde cyklotrasa nečakane končí. Tam im poradí sprievodca z klubu Lepšobicyklistov. To je vlastne ich hlavná práca v MZ lebo nič iné nevedia a k ničomu sa zásadne nevyjadrujú.
   Hlasujú vždy za podľa pokynov politbyra.

   • 3.1.1
    Zarodinu says:

    Vy dvaja tiez nie ste na zahodenie. Nemakacenko, fotohlava, cykloteroristi, lepsobicyklisti, politbyro. Chvalim, skvela fantazia. Niekedy si to mozme spisat a vydat slovnik. Navrhujem nazov: Urazene ego trnavskeho trolla. Podla mna to pojde ako teple rozky.

  • 3.2
   tictac says:

   Ak si myslel nemakacenka Butka tak budiz. pretoze za vlady jeho mafie sa poriadne neopravil jeden chodník, len pesiu zonu urobili, skaredsiu ako bola a poriadne predrazenu

   • 3.2.1
    Zarodinu says:

    Z kontextu jasne vyplyva, ze nemakacenko nebude pan dokonaly Butko.

    • 3.2.1.1
     fantomas says:

     Čo Butko sa vrátil ? To bude asi ten čo chodí s čepicu na MZ a nosí bradu. Ten Butko je mazaný. Dal si masku a pokračuje ďalej. Ale my ho poznáme podľa toho že nič nerobí, neopravuje chodníky, nevie kosiť, všade špina aj tá kanalízacia smrdí tak ako pred 15 rokmi. Furt len slubuje a slubuje. Aj temu Vladovi poslal 99.000,- éčiek lebo ho má rád.
     Butko Butko tá brada a ten bicykel ti nepomôžu my vieme že si to ty.

     • 3.2.1.1.1
      Zarodinu says:

      Chvalim. Kosenie, spina, smrad… Skuste este nieco, mate naviac. Pozrel by som sa aj na kruhace, vnutrobloky a spaky pri ceste.

      • 3.2.1.1.1.1
       AC says:

       Konečne aj sám vidíš kde sú problémy. Tak si vysúkaj rukávy a hrrr do toho čo je zanedbané. Vezmi aj celú rodinu.

       • 3.2.1.1.1.1.1
        Zarodinu says:

        Ty by si mal, lebo Brok to nezvlada. Konecne mu to ukaz, ako sa to robi a posl mu to na FB.

        • 3.2.1.1.1.1.1.1
         Fb says:

         Na FB sú už len malé deti a sem tam ešte niekto, kto ich chce ohúriť.

         • 3.2.1.1.1.1.1.1.1
          Divallo says:

          Hovorí sa tomu bábkové divadlo

         • 3.2.1.1.1.1.1.1.2
          Zarodinu says:

          Neodbacajte od temy. Je viac moznosti ako mu to ukazat a potom poslat.

          • 3.2.1.1.1.1.1.1.2.1
           Kuk says:

           On to číta aj tu!

           Osobne mňa nejaký fasabúk nezaujíma. Kvôli tomu, že tam je nejaký exot, sa tam nemusím ísť na neho kukať. Zaujímam sa o neho tak v takom rozsahu, ako aj on o mňa.

          • 3.2.1.1.1.1.1.1.2.2
           Rozumy a múdrosti says:

           Od témy si odbočil ty. Mal si si vysúkať rukávy a ísť makať. Namiesto toho tu rozdávaš múdrosti ako v Šelpiciach na stanici.
           Svoje rozumy si radšej varuj. Už si ich rozdal veľa, môžu ti chýbať.

 4. 4
  cykloprápor says:

  Po vymaľovaní pelechu na Trojičnom námestí Lepší cykloprápor uskutoční defilé s parádnym maršom. Už začal nácvik. Reportáž od mtt tu :
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019072310407611-kdo-napadne-belgii-bude-mit-co-do-cineni-s-temito-hochy-hanebny-pochod-kadetu-pobavil-socialni-site/

 5. 5
  slusny says:

  tictac esteze taky ako Ty mozu kvikat iba na takychto diskusiach.:-)
  uz ked tu pises o kopancoch do zadku,Ty tiez patris medzi tych “slusnych” z namestia,ze?

 6. 6
  inkvizícia says:

  Daňová inkvizícia v Malom Ríme.
  Keďže mestská kasa je vylágrovaná kapitálové výdavky mizerné finanční akademici z LT zaviedli plošné výpalne.
  – Aktuálne musia developeri odvádzať výpalne mestu za m2 bytu – čo zaplatia trnavčania v cene enormne drahých bytov
  – Rozhodli sa zruinovať cestovný ruch výpalným za lôžkodeň. Hlasovali takí čo žiadny hotel, penzion nikdy nepostavili, neprevádzkovali. Nemajú o tom šajnu.
  Nejaký Krajčo vykrikoval že budú podporovať podnikateľov.
  Rabujú to čo nezarobili.
  – Psíčkarov zdaňujú dlhodobo
  Sú to ultraľavičiari, novodobí hipster-komunisti. Najradšej by znárodňovali. Už si znárodnili MÚ.
  Získané peniaze rozhádžu napr. na striekanie cyklochodníkov, ktoré zničili samotní cyklisti a boli nekvalitné urobené lacnou farbou.
  – Navrhujem daň z bicykla za nadmerné opotrebovávanie cyklochodníkov, ktoré vybudovali naši predkovia pred 40 rokmi. Vtedy sa volali chodníky pre peších.
  – Navrhujem daň z brady lebo podľa výskumu sa v brade vyskytuje viac baktérii ako u psíkov ( Tí dane platia )
  https://refresher.sk/64831-Bradati-muzi-maju-na-sebe-viac-bakterii-ako-psy-zistila-studia
  – Navrhujem aby sa LT vzdala platov za dlhodobé neplnenie svojho programu a vedenie mesta nech pracuje za minimálnu mzdu

  • 6.1
   ttok says:

   Slniecko uz moc davat zabrat ze?

  • 6.2
   Zarodinu says:

   Gratulujem! Jednoznacne najlepsi prispevok v diskusii. Toto si urcite vyzadovalo maximalne nasadenie. Skvely vykon, len tak dalej.

   • 6.2.1
    ttok says:

    Si zober kolko rokov sa tu siria taketo sragory a furt ich to bavi aj ked po poslednych rokoch smradenia dostali vo volbach strasny naklep :D len nech pokracuju :)

    • 6.2.1.1
     volič says:

     Súhlasím voliči dostali strašný náklep tak ako vždy.
     Voľakedy volili Mečiara, potom Dzurindu, potom Fica, potom Bročku atd
     V minulosti niekde aj Hitlera.
     Po kvalitnej demagógii, debilizácii, sľubotechne a vymletí mozgov
     Vždy to bol náklep a potom vytriezvenie a kocovina …
     Výsledok je vždy taký istý – zostane im iba holá r.ť

     • 6.2.1.1.1
      Tt says:

      Ta ostala len tebe :D :D :D

     • 6.2.1.1.2
      historik says:

      ad volič a zabudol si na gardistov, komunistov, vépeenkárov, aj Dzurinda bol bicyklista. Aká to len bola väčšina a presila. A kde sú teraz ?
      Ani pes po nich neštekne.
      História sa opakuje.

      • 6.2.1.1.2.1
       Tt says:

       Co planujes kanidovat? Ked sa ma historia opakovat mal by prist niekto lepsi, najlepsie ty. Uz mas program ? daj daj daj

     • 6.2.1.1.3
      Demagogické seno says:

      Volebná účasť bola len 37%. Rozťahujú sa, akoby ich všetci volili.
      Chyba je vo voličoch, úplne smelo poviem, že tí sprostejší neboli voliť. Na voľby by sa zišiel švajčiarsky systém, t.j. povinné voľby.
      Vyhrala demagógia a kŕmenie ovcí sľubmi. Úspešnosť plnenia sľubov je cca 10%, aj to v horizonte cca 5 rokov. Ovciam to zatiaľ stačilo.
      Uvidíme pri ďalších voľbách, či ovciam bude stačiť demagogické seno a či tí sprostejší trochu zmúdrejú.

      • 6.2.1.1.3.1
       Zarodinu says:

       Rozporujes si. Pises, ze “sprostejsi neboli volit.” Ci myslis, ze ti uvedomeli su vacsie ovce? Ako to je teda?

       • 6.2.1.1.3.1.1
        Realita says:

        ako si vypocital tu uspesnost 10%? Ked si zoberem len porovnanie poslednych 3 volebnych obdobi stym minulym tak sa spravilo ovela viac ciest , chodnikov , vysadilo sa viac stromov jak za tieto 3 obdobia, opravuju sa vnutroboloky, robia sa ihriska na skolach aj na sidliskach opravuju sa skoly aj skoly atd cisla neodrbes kamosko

        • 6.2.1.1.3.1.1.1
         1105 says:

         Presne ako hovoríš. Vypilovalo sa viac stromov ako sa vysadilo ?Keď aj zatiaľ nie, realizáciou pripravených projektov to hravo dobehnete. Na údržbu ciest sme vyčlenili namiesto 200 tis. €, rovný melónik ročne, čiže 4 melóniky, schválené na celé volebné obdobie , čim sa nám darí obchádzať zákon o verejnom obstarávaní. Mnohé akcie takto vieme zabezpečiť rýchlejšie , na cenu sa ale nepýtajte. Kosenie nie je potrebné samostatne spomínať, skutočnosť sa deno, denne omieľa všade. Pokročilo sa v snahe zachovať v uchovaní práce predchodcov viď promiška dve. Že mestá sú najlepší hospodári potvrdzuje ekonomický audit v porovnani prevádzok v Žiline a v Trnave. Po prevzatí prevádzky v Trnave sme to v Trnave hravo zvládli, aj tu to dokážeme robiť o 400 000 € drahšie ako predchodca. Tak čo sa komu nepáči ?

        • 6.2.1.1.3.1.1.2
         Senožrútovi says:

         Hovoríme o úspešnosti plnenia SĽUBOV.
         Ešte raz: SĽUBOV.
         Už druhé volebné obdobie sa sľubuje, obrovské financie idú na všelijaké štúdie, veľakrát aj fantasmagorické. Len aby si niekto vyleštil svoje EGO. Z väčšiny štúdií je zatiaľ len neviditeľný prd, prípadne aj niečo hmotnejšie v hnedom vydaní.

         • 6.2.1.1.3.1.1.2.1
          Realita says:

          Tak pis konkretne ty studia. Na vsetkych sa pracuje strky su uz hotove, cykloveza a zelena lavka sa zacinaju robit zaciatkom augusta. Neboj dalsie veci sa dokoncia do konca volebneho obdobia pokial sa nebudu natahovat tak ako lavka atd Je dobre ze sa planuju veci do buducna a nestoji sa na mieste jak pri panoch pred rokmi kde v TT zastal cas a vacky si plnili taki ako ty ale to skoncilo a preto tu vyplakavas jak male dietatko.

          • 6.2.1.1.3.1.1.2.1.1
           Tak says:

           Bude sa robiť, budú sa robiť, začnú robiť…
           Choď s týmito rečami akurát na salaš.
           Väčšina vecí mala zverejnený aj termín. Nezostal z toho ani smrad vo vzduchu. Stačí čítať v tomto médiu.
           5 rokov tie isté taľafatky pre ovce. Prídi keď sa niečo začne skutočne robiť. Dovtedy so svojimi víziorečami odpáľ do Rici !!

          • 6.2.1.1.3.1.1.2.1.2
           Amater says:

           Tie Štrky by ste mohli ponúknuť ministerstvu obrany, ako výcvikový tábor na získanie psychickej odolnosti, neustála streľba, hukot pohybujúcich sa aut po obchvate dávajú výborné predpoklady na získanie požadovaných vlastností. Verím že to nie je akcia na trénovanie občanov mesta. Stačí to kosenie a udržiavanie špinavého a smradľavého mesta s hnijúcimi listami čo sa opakuje už 4 sezóny.

          • 6.2.1.1.3.1.1.2.1.3
           kozmodróm says:

           Realita ty si super LT hovorca – oblbovač
           Mesto totiž nemá v kase financie. Sám to vychvalovaním potvrdzuješ – cykloveža, zelená lávka z fondou EÚ. V podstate nezmyselné a bezvýznamné projekty. Štrky dotácia zo športových zväzov, ktorá by tam išla aj tak lebo štát nič iné nemá. Inak ta strelnice tam bola už za socíku keď si ešte nebol na svete. Nejde o nič nové iba sa to opravuje.
           Malá jedáleň sa robí z úveru = dlžoba.
           Štúdie do budúcna sú iba matrix pre FB.
           Napríklad plánovať búranie a výstavbu športovej haly je bez peňazí iba sprosté klamanie a pohŕdanie inteligenciou obyvateľov TT. Ak sa mýlim napíš z akých zdrojov sa to bude stavať, ktoré položky sa na 15 rokov zastavia, kedy a v ktorom storočí bude realizácia.
           Aj ja možem na fejsbúku vyhlásiť že idem stavať kozmodróm na Kopánke a v r. 2020 zahájim vesmírne lety. Uveríš mi tak ako slepo veríš všetkým bludom Broka ?

          • 6.2.1.1.3.1.1.2.1.4
           Dokaz says:

           Mozes sem dat nejaky dokaz ze je kasa prazdna? Dakujem

 7. 7
  Zarodinu says:

  Rozporujes si. Pises, ze “sprostejsi neboli volit.” Ci myslis, ze ti uvedomeli su vacsie ovce? Ako to je teda?

  • 7.1
   sprava says:

   Tvoja aktivita v poslednom období naberá na intenzite, stávaš sa hovorcom v pravom zmysle aj s výstižným pomenovaní. Vo filme Krstný otec sa veľmi často spomína rodina v povyšovaní princípu organizovaného zločinu ako náhrada nefungujúceho mesta, štátu. Prajem ti veľa úspechov v tvojej práci a skoré odhalenie.

   • 7.1.1
    Tomo says:

    Zas slopes Pejkovic??

   • 7.1.2
    Zarodinu says:

    Dakujem za prianie. To ale nie je vobec podstatne… Ale podme k veci, tvoj prispevok ma sklamal. Slaba kreativita a odbacanie od temy. Takto ten slovnik nedame dokopy.

    • 7.1.2.1
     Stb says:

     Môžeš doplniť, bezprecedentné rozhadzovanie našich daní, zvyšovanie poplatkov za odvoz odpadu, zvyšovanie daní z nehnuteľností, prispievateľ Zarodinu.

  • 7.2
   Tr says:

   Sprostejší neboli voliť. Tí čo volili, tiež veľmi múdri neboli.
   Smutné zloženie voličov.

 8. 8
  Parva Roma says:

  …ano…Štrky, nie štrky, sú už “hotové”

 9. 9
  Súhlas says:

  Ak niekto nevolí múdro, volí sprosto. To vyplýva z tvojich logických úvah. Súhlasím

 10. 10
  pre Dokaz says:

  Dokaz naštuduj si rozpočet mesta 2014-2018 a nový 2018 – 2022, následne si prečítaj volebný program pojazdného cirkusu za obidve obdobia a porovnaj s realitou a vykonanými hrdinskými činnmi. Potom začni rozmýšľať.
  V manuále na fb o tom určite nenájdeš nič.

 11. 11
  bungalov says:

  3 kancelárie za 176.000,-??? Toľko stojí na kľuč nový bungalov.
  Je to zlodejina.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.