reklama

Ľudia naleteli podvodníkovi – vybral zálohy na okná a dvere, tovar nedodal

pz-sr-logo

Polícia obvinila zo zločinu podvodu 40 – ročného muža z Prievidze. Za šesť mesiacov minulého roka vylákal od ľudí z Hlohovca, Leopoldova a Kľačian takmer 60 tisíc eur.

Na základe zmluvy o dielo, ktorej predmetom bolo zhotovenie plastových okien a dverí, vypýtal od ľudí zálohy.

V zmluve sa zaviazal, že objednávku dodá do 30 dní od zaplatenia zálohy. Zákazníci mužovi uverili a peniaze mu zverili,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Takýmto spôsobom sa mužovi podarilo vylákať peniaze od 29 ľudí.

Objednávky na okná a dvere využili aj bytové spoločenstvá a materská škola. Do dnešného dňa sa však tovaru ani vrátenia peňazí nedočkali. Obvinený ich totiž minul pre vlastnú potrebu,“ skonštatovala.

Prievidžanovi hrozí za podvod a spôsobenie značnej škody trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia opäť vyzýva občanov, najmä tých skôr narodených, aby boli opatrní. Ak aj uzatvárate zmluvu, skôr ako ju podpíšete, preverte si jej obsah a konečného výrobcu, či spolupracuje s takouto osobou. Ak ide o serióznu ponuku, nie je dôvod, aby ste ju podpisovali tak povediac na kolene a v časovej tiesni,“ pripomína Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2014 19:34. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.