reklama

Polícia pátra po mužovi, ktorý vybral peniaze z cudzej platobnej karty

Ešte 27. septembra 2011 zabudol muž po výbere peňazí na ulici Dolné Bašty platobnú kartu v bankomate. Po chvíli si uvedomil svoju chybu, karta však v bankomate nebola a z účtu mu stiahlo 150 eur.

Kamerový záznam dokazuje, že k bankomatu pristúpil neznámy muž a pokračoval v transakcii s kartou poškodeného.Neznámy muž vyberá peniaze z cudzej platobnej karty

Polícia prípad vyšetruje ako prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a pátra po mužovi, ktorý je na záberoch. So žiadosťou o pomoc sa obraciame aj na občanov. V prípade, že niekto muža na fotkách spoznal, môže nám zatelefonovať na bezplatné číslo 158. Polícia vopred ďakuje občanom za spoluprácu.
Zároveň by sme chceli upozorniť na opatrnosť pri výberoch peňazí z bankomatov. Často sa nám stáva, že sa ponáhľame a v zhone môžeme zabudnúť ukončiť transakciu. Odporúčame radšej vždy v pokoji skontrolovať, či sme si zobrali peniaze a tiež kartu. Zhon a unáhlenosť nás navyše môže stáť aj nemalé peniaze a páchateľa takéhoto skutku to môže stáť jeden až päť rokov za mrežami
,“ poznamenala k prípadu hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2012 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.