reklama

Plánuje sa rekonštrukcia dvoch mostov. Sú v havarijnom stave

V roku 2012 sa chce mesto Trnava pustiť do opravy mosta pri Bernolákovej bráne. Príprava projektu rekonštrukcie sa má uskutočniť v tomto roku a samotné rekonštrukčné práce plánuje radnica zahájiť na budúci rok.

Most je podľa vyjadrení odborníkov v havarijnom stave. Nás zaujímalo, či sa v súvislosti s projektom obnovy mosta počíta aj s prípadným rozšírením jazdných pruhov v smere von z centra. Ako poznamenali niektorí naši čitatelia, v rámci renovácie mosta považujú trnavskí vodiči prípadnú investíciu do rozšírenia o jeden pruh za veľmi príhodnú.

Most pri Bernolákovej bráne

“Keď už sa konečne nájdu prostriedky na opravu mosta pri Bernolákovej bráne bolo by veľkou chybou, keby ho neprojektovali na tie dva pruhy – jeden samostatný doprava smer Zelený kríčok a druhý spoločný rovno na Študentskú a vľavo v smere na stanicu. Len veľmi málo vodičov sa v súčasnosti zaradí k stredu cesty a umožní autám odbočujúcim doprava využitie zelenej šípky, čo je škoda. Ak by v rámci opravy mosta rozšírili pruh a namaľovali jeden samostatný odbočovací, určite by sa vodiči potešili,” myslí si náš čitateľ podpísaný ako Majo.

Podľa slov vedúceho odboru dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave Jozefa Jakubca projekt zatiaľ nedospel do fázy, kedy by sa dalo hovoriť o definitívnej verzii. “V tejto chvíli nemám informácie o tom, že by sa uvažovalo o pridaní jedného pruhu. Projekt zatiaľ nie je hotový, známa nie je ani jeho konkrétna podoba,” vysvetlil Jakubec.

V minulosti mesto uvažovalo, že v snahe o obmedzenie dopravy cez historické centrum uzatvorí prejazd Vajanského ulicou v smere od Evanjelického domu a autá bude otáčať spať. Účelom opatrenia malo byť okrem vylúčenia dopravy aj obmedzenie počtu áut vychádzajúcich z centra cez most pri Bernolákovej bráne. Ani tento úmysel však v súčasnosti podľa našich informácií nie je aktuálny.

“Zatiaľ nie som podrobne oboznámený so situáciou okolo mosta pri Bernolákovej bráne. V pricípe však budem schvaľovať také riešenie, ktoré bude technicky a finančne najvhodnejšie v snahe o zabezpečenie plynulosti premávky,” poznamenal prvý zástupca primátora mesta Bystrík Stanko, do ktorého kompetencie spadá aj oblasť dopravy.

Ešte v tomto roku by malo mesto zrekonštruovať most na Mikovíniho ulici. V rozpočte je na túto akciu vyčlenená suma 80-tisíc eur.
Most vykazuje havarijný stav, vzrástol tu objem dopravy a oprava bola dlhodobejšie odkladaná. Dokumentácia rekonštrukcie mosta na Mikovíniho ulici bude riešiť aj rekonštrukciu lávky, ktorá bude súčasťou navrhovanej cyklotrasy do Modranky,” uvádza sa v schválenom návrhu rozpočtu mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2011 3:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Plánuje sa rekonštrukcia dvoch mostov. Sú v havarijnom stave”

 1. 1
  peter says:

  To naozaj nepochopim. Kazdy kto jazdi cez tento most vie,ze ten dalsi pruh pre odbocovanie v pravo je tam velmi potrebny.Samozrejme tym ktori o tom rozhoduju to zase nic nehovori.Ked sa uz ide nieco robit,tak to robte aj pre prospech ludi a hlavne vodicov.Dostat sa niekedy od Bernolakovej brany je katastrofa. Budicek !

 2. 2
  Fero says:

  Rozhodne je rozsirenie mostu “Bernolakova brana” o dalsi pas potrebne. Na amaterske riesenia nie je dost penazi ani casu. Verim ze sa preukaze odbornost kompetentnych.

 3. 3
  wolaako says:

  P. Stanko jako bolo to predvolebne heslo? “Trnava mame naviac” ?
  Tak teraz dokazte co ste tym myslel.

 4. 4
  LOLOFON says:

  mam reesenyyy !

  navrhujem kruhovu krizovatku a zuzenye vo vyjazde zo stareho mesta. Budme verni tradicii ! a stavajme na osvedcenych vecaaach. nee ?

  • 4.1
   Fero says:

   este bych tam dal aj semafore, nech to je na poradku!

  • 4.2
   VlaDyka says:

   Ja mam pocit, ze nielen navrh “kruhaca”, ale rydzo bezcyklochodnikovy koridor sa k nemu priam sam definuje. Ukazkovy vzor je len tod, par desiatok metrov dalej, pri Kalvarii.
   Staci prepisat nazov projektu a je finito….
   Pred Evanjelickym domom tiez realiovali cyklochodniky, vytvorili parkovacie statia,…no dnes to je cele presne tam, kde je. Niekomu by bolo treba stale pripominat, ze objem dopravy vzrastol uplne vsade a vacsina dopravnej siete ostala niekde v hlbokom -izme. A takisto to, ze pojem rekonstrukcia je “obnovenie predchadzajúceho stavu”.

 5. 5
  ester says:

  presne tak. pani Butko, Stanko, bola by to ostuda keby ste tam ten pruh nespravili…

 6. 6
  . says:

  To by zas chýbalo, aby uzavreli “prejazd” cez Vajanského.
  Lebo si začnem myslieť, že tie zápchy vytvárajú naschvál niekde na úrade.
  Veď keď niekto zvedie viaceré výjazdy na jednu ulicu, tak ju akurát tak upchá vozidlami.
  A pri premávke aká je na Kollárovej, tak by sa to tam autami (ktoré môžu vyjsť cez B. branú) upchalo ešte viac ako to tam je.

  PS: Stanko ma svoje vlastne priority

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.