reklama

Takmer každý piaty most v Trnavskom kraji je v havarijnom stave. Župa začne s opravou štyroch mostov na cestách II. triedy, ďalšie plánuje

Trnavská župa začne s rekonštrukciou štyroch mostov na cestách II. triedy. V poveľkonočnom týždni Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) odovzdala staveniská zhotoviteľom prác.

„Tento rok plánujeme 51 investícií do cestnej infraštruktúry, na ktoré máme vyčlenených 10 miliónov eur. Až v 17 prípadoch ide o mosty, ktoré naši predchodcovia zanedbávali. Som veľmi rád, že sme hneď začiatkom jari rozbehli štyri rekonštrukcie naraz,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Rekonštrukciou prejde most na ceste II/499 nad železničnou traťou Bratislava – Žilina v Piešťanoch, ako aj most na ceste II/500 cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište.

Na ceste II/504 budú opravené hneď dva menšie mosty – jeden cez potok pri Trnave v smere na Malženice a druhý za obcou Dubovany.


Na konci roka 2020 opravila župa dva mosty v Špačinciach

„Rekonštrukcie mostov sú časovo, technicky i finančne omnoho náročnejšie, ako bežné opravy ciest. Priebežne zisťujeme ich stav pomocou rôznych diagnostických metód. Takto dokážeme včas odhaliť prípadné poruchy, odstránením ktorých výrazne predlžujeme životnosť mostov,“ poznamenal riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský.

V roku 2021 zamestnanci SÚC TTSK vykonali diagnostiku už štyroch mostov, medzi nimi aj mosta na ceste II/502 v Horných Orešanoch.

Prebieha aj verejné obstarávanie rekonštrukcie najväčšieho cestného mosta v kraji, mosta cez rieku Váh v Hlohovci. Koncom marca organizácia vyhlásila verejné obstarávanie rekonštrukcie mosta na ceste II/499 nad diaľnicou D1 v Piešťanoch v odhadovanej sume takmer 850 – tisíc eur bez DPH.

Trnavská župa má v správe 385 mostov na cestách II. a III. triedy. Z nich je až takmer 22 percent v zlom, veľmi zlom, až havarijnom stave. Priemer na celom Slovensku je približne 14 percent.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2021 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.