reklama

Župa predáva budovu Trnavského osvetového strediska na Bratislavskej ulici, ako aj ďalšie objekty v kraji

Trnavský samosprávny kraj predáva prebytočný majetok v podobe štyroch objektov a súborov nehnuteľností v Trnave, Holíči, Hornom Bare a Zemianskych sadoch.

TTSK v roku 2017, po nástupe nového župana a zastupiteľstva, zastavila všetky predaje majetku s tým, že sa pre konkrétne budovy budú hľadať iné verejnoprospešné účely využitia.

Počas tohto obdobia župa nadviazala spoluprácu s Nadáciou Cvernovka a so združením ARTA na transformácii budovy bývalého Figara v Piešťanoch na kultúrno-kreatívne centrum. Rovnako trnavská župa hľadala verejný účel aj pre ďalšie nehnuteľnosti.


Bývalý objekt Trnavského osvetového strediska

FOTO: TTSK

Budovu bývalej elektrotechnickej školy v Piešťanoch plánuje TTSK využiť na vzdelávanie v spolupráci s UCM Trnava.

„Mala by tam vzniknúť nová fakulta balneológie. Rovnako nevyužitý pozemok v kúpeľnom meste plánuje župa vyčleniť pre výstavbu nového sociálneho zariadenia. Plány však zatiaľ podľa informácií spomaľuje postup mesta Piešťany, ktoré pre tento účel musí zmeniť územný plán,“ konštatuje trnavská župa.

Verejná obchodná súťaž pre ďalšie budovy

Budovy, ktoré však nemajú ďalšie verejnoprospešné využitie, sa TTSK rozhodol predať vo verejnej obchodnej súťaži.

Na minulom rokovaní zastupiteľstva poslanci rozhodli o vyhlásení súťaže pre budovu internátu v Holíči, v Trnave ide o bývalé sídlilo osvetového stredisko na Bratislavskej ulici a dva súbory objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske).

Kúpnu cenu za bývalý objekt Trnavského osvetového strediska majú navrhnúť prípadní záujemcovia.

Termín podávania návrhov do súťaže je 15. jún 2020.

Všetky informácie o verejnej súťaži sú k dispozícii na webovej stránke Trnavského samosprávneho kraja.

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2020 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.