reklama

Poslanci schválili sedem zmien územného plánu

Mestské zastupiteľstvo v utorok 29. septembra 2020 schválilo všetkých sedem navrhnutých zmien Územného plánu (ÚPN) mesta Trnava.

Zmena sa týka lokalít Medziháj, Kočišské, pri Orešianskej ceste, Farského mlyna, lokality Dolina pri Malženickej ceste a pozemku pri križovatke ulíc Zelenečská – Gábora Steinera.

Na Medziháji plánuje mesto Trnava na vlastných pozemkoch postaviť nový obytný súbor vo vlastnej réžii.

Zmena spočíva vo vyčlenení územia v dotyku na kataster Ružindola a zastavané územie obce Ružindol na vybudovanie obytnej zóny komplexne vybavenej príslušným občianskym vybavením a prvkami systému zelene prepojeného na kostru ekologickej stability územia.

Územie bolo doteraz v územnom pláne definované ako plochy poľnohospodárskej pôdy a v malom rozsahu ako plochy obytného územia v podobe nízkopodlažnej zástavby rodinných domov.


Zmena ÚPN na Medziháji

Zdroj: Mesto Trnava

V ďalšom bode poslanci zmenili ÚPN na Kočišskom, kde bolo doteraz možné stavať rodinné domy a nízkpodlažnú zástavbu.

Zmena spočíva vo vypustení časti územia a zámenu za ornú pôdu s následným zrušením záberu poľnohospodárskej pôdy na nepoľnohospodárske účely.

Pri Orešianskej ceste dochádza k zmene z plôch priemyslu a výroby na areálovú občiansku vybavenosť celomestského a regionálneho významu. Dôvodom je pripravovaný projekt areálu zdravotníckych služieb.

Vyčelenné územie pri Farskom mlyne aj v lokalite Dolina sa v územnom pláne zmení z plôch poľnohospodárskej pôdy na plochy rodinných fariem.

Pozemok pri križovatke ulíc Zelenečská – Gábora Steinera v areáli bývalého Sematu sa na základe žiadosti investora a plánovanej výstavby bytov zmení z funkčného územia plochy mestotvornej polyfunkcie s kódom polyfunkčná kostra mesta na plochy obytného územia, čo umožní viacpodlažnú zástavbu s maximálnou podlažnosťou vo výške troch podlaží.

Formálou zmenou bola aktualizácia koncepcie tepelnej energetiky mesta Trnava v úuemnom pláne, ktorá definuje základné princípy tepelnej energetiky a premieta aktualizáciu koncepcie rozvoja mesta Trnava v oblasti tepelnej energetikyv ÚPN mesta Trnava v potrebnom rozsahu.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2020 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Poslanci schválili sedem zmien územného plánu”

 1. 1
  taleťák says:

  Volebný program LT 2018
  – územný plán nebude trhací kalendár
  Realita – volebný podvod LT 2020
  – územný plán je trhací kalendár na úrovni toaleťáku

  • 1.1
   Jaro says:

   Presne. Veď už teraz je občianske vybavenie nedostatočné, lekári nechcú nových pacientov, málo ihrísk, málo zelene na relax, ale ešte sa stavia.

   • 1.1.1
    vlado says:

    a aj sa stavat bude! O zelen, relax, ihriska… sa ma postarat mesto a nie developer. Tato povinnost mu odpadla ako nahle zaplatil dan za rozvoj. na to ta dan je. mesto ma napredovat a budovat

 2. 2
  družstevník says:

  Na Medziháji plánuje mesto Trnava na vlastných pozemkoch postaviť nový obytný súbor vo vlastnej réžii :

  Kde bolo tam bolo za siedmimi bicyklami a siedmimi hustilkami inkvizítor Nero založil “Prvé 1. cyklo-realitné družstvo” – sídlo bude mať niekde v háji.
  Jeho cieľom je virtuálna realita výstavby družstevných cyklobytov.
  Keďže má veľké skúsenosti s výstavbou cykloveže ktorá stojí bežne 350.000 eur ale ON to dokázal iba za 650.000 eur, vie že to dokáže aj s DPH – daňou s pridanej hustilky. Vie že banky sa budú pred ním plaziť a ponúkať fórinty.
  Preto idú do toho naši geroji hrdo v jednom šíku transparentne a participatívne.
  Pre potreby družstevníkov bude na FB zriadené centrum “Fatamorgána” – štúdie, vizualizácie a fantasmagórie. Budú ho spravovať mestskí tabuľkoví architekti.

  A to nie je šecko. Družstevníci budú v čase osobného voľna budovať aj obchvat a autostrádu vo vlastnej réžii. Aj Číňania už závidia to nedokázal ani Mao.
  V Hoňkoňgu je poplach na burze.
  Akcie 1. cyklo-realitného družstva idú strmo hore.
  Konečne Lepšie časy.
  Pokrok nezastavíš.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.