reklama

Poslanci schválili sedem zmien územného plánu

Mestské zastupiteľstvo v utorok 29. septembra 2020 schválilo všetkých sedem navrhnutých zmien Územného plánu (ÚPN) mesta Trnava.

Zmena sa týka lokalít Medziháj, Kočišské, pri Orešianskej ceste, Farského mlyna, lokality Dolina pri Malženickej ceste a pozemku pri križovatke ulíc Zelenečská – Gábora Steinera.

Na Medziháji plánuje mesto Trnava na vlastných pozemkoch postaviť nový obytný súbor vo vlastnej réžii.

Zmena spočíva vo vyčlenení územia v dotyku na kataster Ružindola a zastavané územie obce Ružindol na vybudovanie obytnej zóny komplexne vybavenej príslušným občianskym vybavením a prvkami systému zelene prepojeného na kostru ekologickej stability územia.

Územie bolo doteraz v územnom pláne definované ako plochy poľnohospodárskej pôdy a v malom rozsahu ako plochy obytného územia v podobe nízkopodlažnej zástavby rodinných domov.


Zmena ÚPN na Medziháji

Zdroj: Mesto Trnava

V ďalšom bode poslanci zmenili ÚPN na Kočišskom, kde bolo doteraz možné stavať rodinné domy a nízkpodlažnú zástavbu.

Zmena spočíva vo vypustení časti územia a zámenu za ornú pôdu s následným zrušením záberu poľnohospodárskej pôdy na nepoľnohospodárske účely.

Pri Orešianskej ceste dochádza k zmene z plôch priemyslu a výroby na areálovú občiansku vybavenosť celomestského a regionálneho významu. Dôvodom je pripravovaný projekt areálu zdravotníckych služieb.

Vyčelenné územie pri Farskom mlyne aj v lokalite Dolina sa v územnom pláne zmení z plôch poľnohospodárskej pôdy na plochy rodinných fariem.

Pozemok pri križovatke ulíc Zelenečská – Gábora Steinera v areáli bývalého Sematu sa na základe žiadosti investora a plánovanej výstavby bytov zmení z funkčného územia plochy mestotvornej polyfunkcie s kódom polyfunkčná kostra mesta na plochy obytného územia, čo umožní viacpodlažnú zástavbu s maximálnou podlažnosťou vo výške troch podlaží.

Formálou zmenou bola aktualizácia koncepcie tepelnej energetiky mesta Trnava v úuemnom pláne, ktorá definuje základné princípy tepelnej energetiky a premieta aktualizáciu koncepcie rozvoja mesta Trnava v oblasti tepelnej energetikyv ÚPN mesta Trnava v potrebnom rozsahu.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2020 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci schválili sedem zmien územného plánu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.