reklama

Priemyselno – logistický CTPark v Trnave ohlásil začiatok výstavby ďalších nových plôch

Nedávne zhodnotenie posledného kvartálu minulého roka na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností ukázalo, že tento segment neustále rastie a priemyselných plôch na Slovensku každoročne pribúda. To, že výstavba výrobných a skladových priestorov bude pokračovať aj v tomto roku potvrdzuje aj líder trhu, spoločnosť CTP. Realitný developer s najväčším portfóliom prémiových high-tech biznis parkov dokonca už teraz ohlásil začiatok výstavby ďalších nových plôch v Trnave a vstup do úplne novej lokality – do mesta Prešov.

Dopyt po prémiových nehnuteľnostiach je silný

Medziročný nárast, ktorý ku koncu minulého roka predstavoval 4,5 % poukazuje na fakt, že dopyt po takýchto nehnuteľnostiach je na Slovensku silný.

Hoci nedávne prieskumy tvrdia, že priemyselné nehnuteľnosti čelia nízkej obsadenosti (5,86 %), skúsenosti a štatisticky spoločnosti CTP dokazujú opak.

„Naša spoločnosť, z pozície jednotky na trhu priemyselných a logistických parkov, chce aj naďalej napredovať, organicky rásť, ale najmä udržať si vysokú obsadenosť nášho portfólia nad úrovňou 95 percent, čo sa nám zatiaľ úspešne darí. Práve pre veľký záujem zo strany klientov sme pristúpili k ďalšiemu rozširovaniu nášho portfólia nehnuteľností v strategických lokalitách,“ hovorí Remon Vos, CEO spoločnosti CTP.


CTPark pri Trnave

Nová výstavba v strategickej lokalite

V areáli trnavského CTParku, ktorý ma rozlohu takmer 55 hektárov, v súčasnosti sídli niekoľko spoločností z oblasti automobilového priemyslu či elektrotechniky.

V závere roka 2019 sa k záujemcom o ďalšie nové priestory pridal aj známy módny gigant C&A, pre ktorého tu spoločnosť CTP postavila administratívnu budovu a skladové priestory na zásobovanie svojich maloobchodov.

Dopyt po moderných a energeticky efektívnych budovách so strategickou polohou na západnom Slovensku tým neutíchol, práve naopak.

Spoločnosť CTP sa preto rozhodla vyhovieť záujemcom a k existujúcim halám v Trnave tak už čoskoro pribudne nová výstavba s rozlohou 7 500 m².

Developer už s prvými zemnými prácami začal. Nové budovy by mal podľa odhadu odovzdať do užívania budúcim nájomcom v priebehu 6 mesiacov.

Nájomcovia tento areál preferujú nielen kvôli dobrej dostupnosti do Trnavy, Bratislavy a ďalších miest, ale aj pre dobré napojenie na diaľnicu.

Okrem toho je trnavský CTPark známy tiež tým, že pri jeho budovaní spoločnosť CTP myslela aj na zelené plochy a zelené vegetačné strechy.

Všetky existujúce i novovznikajúce budovy navyše spĺňajú prísne certifikačné kritéria energetickej náročnosti, čo je ďalším dôkazom prijatia zelenej politiky a udržateľného rozvoja, ktoré patria k filozofii spoločnosti.

Už v minulom roku ohlásila spoločnosť CTP akvizíciu košického parku a momentálne rozbehla prvé aktivity aj v Prešove, ktorý je druhou najväčšou metropolou východu.

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2020 7:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Priemyselno – logistický CTPark v Trnave ohlásil začiatok výstavby ďalších nových plôch”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.