reklama

ARRIVA Trnava uviedla do prevádzky ďalších 74 nových autobusov

Spoločnosť ARRIVA dnes predstavila 74 nových autobusov, ktoré budú slúžiť cestujúcim v Trnavskom kraji. Kľúče od vozidiel vodičom symbolicky odovzdal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Štyri desiatky autobusov obstarala ARRIVA z vlastných zdrojov, 34 nízkopodlažných autobusov pribudlo vďaka prostriedkom zo zdrojov Európskej únie vo výške 7,7 milióna eur. Za ostatné tri roky pribudlo v prímestskej doprave prevádzkovanej spoločnosťou ARRIVA na linkách v okresoch Trnava, Hlohovec, Piešťany a Senica celkom 130 nových autobusov.

Modernizácia vozového parku dopravnej spoločnosti ARRIVA v Trnavskom kraji postúpila výrazným krokom.

Cestujúci začnú od 11. januára 2024 využívať 74 nových moderných autobusov s lepším komfortom, štandardmi najprísnejšej emisnej normy EURO 6 a vyššou bezpečnosťou.

„Cestovanie prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom kraji prechádza za posledné obdobie významnými zmenami. Už na začiatku minulého roka sme zaviedli zónové členenie kraja aj predplatné cestovné lístky. Komfort cestujúcich kontinuálne zvyšujeme aj obnovou vozového parku. V rokoch 2021 až 2023 bol vozový park ARRIVA rozšírený spolu o 56 nových autobusov. Teším sa, že v tomto tempe pokračujeme a dnes na cesty Trnavského kraja vyšleme ďalších 74 nových moderných autobusov, 34 z nich sme zabezpečili z európskych zdrojov v hodnote 7,7 milióna. Verím, že aj vďaka tomu sa nám podarí motivovať ľudí, aby ešte viac využívali služby verejnej dopravy, ktoré pre nich zabezpečujeme,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Zľava Peter Nemec, GR ARRIVA Trnava, Michal Horák, GR ARRIVA na Slovensku a župan Jozef Viskupič

FOTO: trnava-live.sk

Nové autobusy používané v prímestskej doprave spoločnosťou ARRIVA v okresoch Trnava, Hlohovec, Piešťany a Senica sú vybavené klimatizáciou, infopanelmi, pripojením na WiFi či USB portmi na nabíjenie mobilných zariadení.

Štrnásť nízkopodlažných autobusov SOR ICN 10,5 s kapacitou 36 miest na sedenie a 20 nízkopodlažných autobusov SOR ICN 12,3 s kapacitou 45 miest na sedenie v hodnote 7,7 milióna eur bez DPH bolo zakúpených z prostriedkov EÚ cez program IROP.

Cez tento program dopravca obstaral aj 195 moderných odbavovacích terminálov do autobusov regionálnej dopravy s možnosťou používania platobných kariet.

Spolufinancovanie dopravcu predstavovalo v oboch prípadoch 10 % z obstarávacej ceny.

Ďalších 9 autobusov IVECO Crossway Line 10.8M s kapacitou 39 miest na sedenie a 31 autobusov IVECO Crossway Line 12M s kapacitou 49 miest na sedenie zakúpila ARRIVA Trnava ako vlastnú investíciu.

„Pozíciu dopravcu v regiónoch Trnava, Senica, Piešťany a Hlohovec v Trnavskom kraji úspešne obhájila ARRIVA vo verejnej súťaži v minulom roku. Dnes sme opäť ukázali, že sme zodpovedným a spoľahlivým partnerom Trnavského samosprávneho kraja ako objednávateľa regionálnej autobusovej dopravy. Želám našim vodičom aj cestujúcim mnoho šťastných a bezpečných kilometrov v ich nových autobusoch,“ uviedol Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Všetky nové autobusy sú vybavené ručne ovládanou rampou pre cestujúcich na vozíku a signalizačnými tlačidlami označenými Braillovým písmom pre lepšiu orientáciu nevidiacich a slabozrakých pasažierov. Samozrejmosťou je kamerový systém pre väčšiu bezpečnosť cestujúcich aj vodiča.

„Nákup 74 nových moderných autobusov znamená, že za posledné tri roky sme obmenili až 70 % celého vozového parku, ktorým zabezpečujeme regionálnu doprave v Trnavskom kraji. Ide o významnú modernizáciu našej flotily, ktorá so sebou prináša vyššie pohodlie a bezpečnosť cestovania, ekologickejšiu dopravu, ale aj vyššie nároky na nás ako dopravcu. Spoločnosť ARRIVA Trnava v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom ponúka obyvateľom Trnavského kraja kvalitné a spoľahlivé dopravné služby a som presvedčený, že počet našich cestujúcich bude vďaka tomu aj naďalej rásť,“ poznamenal Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

FOTOGALÉRIA:

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2024 11:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.