reklama

Arriva Trnava odovzdala do užívania sedem nových autobusov pre prímestskú dopravu, zanedlho pribudne ďalších vyše päťdesiat

Spoločnosť Arriva Trnava, zmluvný dopravca Trnavského samosprávneho kraja, odovzdala v stredu 10. novembra 2021 do užívania sedem nových nízkpodlažných autobusov určených pre prímestskú dopravu. Do konca tohto roka a v roku 2022 pribudne v prímestskej doprave trnavského regiónu viac ako 50 nových moderných vozidiel.

Slávnostné uvedenie siedmich nových autobusov sa uskutočnilo v prítomnosti trnavského župana Jozefa Viskupiča, generálneho riaditeľa spoločnosti Arriva Slovakia Lászlóa Ivana a riaditeľa Arriva Trnava Petra Nemca.

Autobusy sú vybavené klimatizáciou, moderným odbavovacím systémom cestujúcich, plošinou pre zdravotne hendikepovaných cestujúcich, GPS systémom, palubným počítačom, WiFi routerom, USB nabíjačkami či kamerovým systémom, ktorý bude sledovať situáciu vo vozidle a priestor nástupu a výstupu cestujúcich.Sedem nových autobusov na parkovisku trnavskej Arrivy, prvé z nich vyrazili na svoje trasy krátko po predvedení

FOTO: trnava-live.sk

Štyri z autobusov s dĺžkou 10,8 metra majú kapacitu 37 miest na sedenie, tri 12-metrové vozidlá majú miesto pre 45 sediacich pasažierov.

Ochrannú zónu vodiča a jeho bezpečnosť zvyšuje oddelená kabína, ktorej cieľom je aj minimalizovanie osobného kontaktu pri výdaji cestovných lístkov.

Sedem nových autobusov nasadí župný zmluvný dopravca na deviatich pravidelných prímestských linkách: Trnava – Naháč, Trnava – Dobrá Voda, Trnava – Jaslovské Bohunice – Chtelnica, Trnava – Veľké Kostoľany – Nižná – Vrbové, Trnava – Zavar – Brestovany – Bučany, Trnava – Jaslovské Bohunice – Chtelnica – Vrbové – Piešťany, Trnava – Vlčkovce – Opoj – Majcichov – Abrahám, Trnava – Borová – Budmerice – Bratislava a Trnava – Horné Orešany – Smolenice.

Cena jedného autobusu je približne 190-tisíc eur (spolu 1,33 mil. eur), z čoho 85 percent nákladov získal obstarávateľ zo zdrojov Európskej únie, piatimi percentami sa podieľal štátny rozpočet a zvyšné prostriedky investoval dopravca.

„Zakladáme si na tom, aby naši zmluvní dopravcovia poskytovali obyvateľom čo najkvalitnejšie služby v prímestskej autobusovej doprave. Medzi jej hlavné kritériá patrí bezpečnosť a komfort cestujúcich. Som rád, že sedem nových autobusov je nízkopodlažných, ekologických a s moderným vybavením vrátane klimatizácie a WiFi. Želám si, aby ich obstaranie prispelo k ďalšiemu zatraktívneniu cestovania verejnou dopravou v Trnavskom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Do konca roka pribudne ďalších 8 nových autobusov, krátko po novom roku nasadí Arriva Trnava ďalší jeden nový autobus. „Prebiehajú ďalšie verejné obstarávania, prostredníctvom nich príde približne 45 nových vozidiel z dĺžkou 10,5 a 12 metrov,“ doplnil Peter Nemec.

Fotogaléria:

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2021 15:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.