reklama

ARRIVA uviedla do prevádzky ďalších osem nových autobusov pre cestujúcich v Trnavskom kraji

Spoločnosť ARRIVA Trnava predstavila 12. júla 2022 ďalších osem nových autobusov pre cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom samosprávnom kraji. Moderné nízkopodlažné autobusy s klimatizáciou značky IVECO Crossway LE Line 12 m budú postupne zaradené na linkách už v nasledujúcich dňoch.

Nové autobusy majú 45 miest na sedenie a sú nízkopodlažné. Nástupná plošina navyše zjednodušuje nastupovanie a vystupovanie aj pre ľudí na vozíku a rodičov s kočíkmi.

Vozidlá spĺňajú najprísnejšiu emisnú normu EURO 6 a ich výbava zahŕňa výkonnú klimatizáciu, moderné infopanely pre lepšiu orientáciu a informovanosť, samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet cez WiFi, 7 USB portov na nabíjanie mobilných zariadení a pre zvýšenie bezpečnosti cestujúcich a vodiča je v interiéri autobusu aj kamerový systém.

Naposledy pribudlo v trnavskom regióne sedem nových autobusov, ktoré ARRIVA odovzdala do užívania na konci roka 2021, do konca tohto roka sľúbila dodať celkovo päťdesiat nových autobusov.


Riaditeľ Arrivy Peter Nemec (vľavo) a župan Jozef Viskupič

FOTO: TTSK

„S dopravcom máme spoločný cieľ, a to neustále zvyšovať atraktivitu a komfort verejnej autobusovej dopravy pre obyvateľov a návštevníkov kraja. Dnes sme vodičom zo spoločnosti ARRIVA symbolicky odovzdali kľúče od ďalších nových prímestských autobusov, ktoré budú v kraji premávať. Rovnako sme sprostredkovali eurofondy na nákup 41 autobusov, z ktorých 7 sme už odovzdali na jeseň minulého roka, a ďalších 34 je v štádiu obstarávania. Okrem toho cestujúcim ponúkame možnosti rôznych benefitov, ako sú napríklad zľavy pre seniorov alebo študentov. Zaviedli sme aj rodinné cestovné lístky za jedno euro, ktoré sa tešia úspechu a od nového roka zavedieme aj výhodné predplatné cestovné lístky,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

„Sme hrdí na to, že spoločnosť ARRIVA vďaka výbornej spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom ako objednávateľom verejnej dopravy môže ponúknuť cestujúcim stále kvalitnejšie a lepšie služby. Nové autobusy s najmodernejšou výbavou garantujú bezpečnosť, komfort, spoľahlivosť a ekologickosť. Veríme, že aj vďaka ním stále viac obyvateľov nášho kraja prestúpi z áut do verejnej dopravy, ktorá šetrí životné prostredie a je dlhodobo udržateľná,“ povedal Peter Nemec generálny riaditeľ ARRIVA Trnava.

Nové autobusy budú premávať na týchto linkách prímestskej dopravy:

BUS 1: linka 203415 Hlohovec – Šúrovce – Trnava
BUS 2: linka 207415 Trnava – Buková, linka 207419 Trnava – Smolenice
BUS 3: linka 207414 Trnava – Cífer, linka 207424 Trnava – Pusté Úľany, linka 207425 Trnava – Voderady – Pusté Úľany
BUS 4: linka 204412 Piešťany – Hlohovec
BUS 5: linka 204418 Piešťany – Trnava
BUS 6: linka 205401 Senica – Borský Mikuláš, linka 205410 Senica – Malacky
BUS 7: linka 203413 Hlohovec – Nitra
BUS 8: linka 203405 Hlohovec – Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2022 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.