reklama

Trnavský kraj uzatvoril zmluvu na prímestskú dopravu. V štyroch okresoch pribudne aj 56 nových autobusov

Trnavský samosprávny kraj uzatvoril v utorok 29. decembra 2020 zmluvu na poskytovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme so spoločnosťou ARRIVA Trnava. Tá bude aj v nasledujúcich troch rokoch prevádzkovať linky v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava.

„Doprava cestujúcich prímestskými autobusmi bude plynulo zabezpečená aj po novom roku. Mimoriadne ma teší, že sa nám na nasledujúce tri roky podarilo vyrokovať pre župu výhodné podmienky. Zmluva zabezpečí aj obnovu vozového parku. Pribudne až 56 nových autobusov. Vďaka ochrane investícií, teda eliminácií rizík súvisiacich s ich nákupom na strane dopravcu, ušetríme 2,1 milióna eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

ARRIVA Trnava v súčasnosti prevádzkuje 82 z celkového počtu 143 prímestských liniek. Aktuálnymi zmluvnými dopravcami župy sú aj SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Zabezpečovanie obslužnosti všetkých 251 obcí prímestskou autobusovou dopravou je jednou z najväčších kompetencií župy. Každoročne je na ňu vynakladaných približne 10 percent z rozpočtu, teda okolo 20 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2020 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Trnavský kraj uzatvoril zmluvu na prímestskú dopravu. V štyroch okresoch pribudne aj 56 nových autobusov”

 1. 1
  emyli says:

  To je prímestská doprava.Ďakujeme. A ako to je s MHD ? Platí zmluva len do 31.3.2021 alebo do 31.12 2020. A čo nám to pán primátor vymyslel s MHD č. 13 ??? No veru nie je mu za čo ďakovať !!!

  • 1.1
   Gulino says:

   emyli odkedy Fenicania vymysleli peniaze dakovat nikomu nikdy netreba Ale v senku nam mozes seckym zaplacit pol deci Nech sluzi

   • 1.1.1
    astelix says:

    Škoda, všetky šenky po ceste sú zavreté, ale keď to prejde a pôjdem peši z Parnasu na Rekreačnú pešo na autobus 13 tak ta zavolám.

 2. 2
  hokejista says:

  Ušetril župan Viskupič 2,1 milióna eur? Ak áno, nech ich pošle na účet mesta Trnava ,tam ich svojimi strategickými aktivitami na MZŠ prešustroval.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.