reklama

Prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Trnava, Hlohovec, Piešťany a Senica bude ďalších 10 rokov poskytovať Arriva

Trnavský samosprávny kraj ukončil verejné obstarávanie na poskytovateľa služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v regióne Trnava. Po verejnej súťaži bude prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava zabezpečovať spoločnosť ARRIVA Trnava, a. s. počas desaťročného obdobia, a to po 1. januári 2024.

Verejné obstarávanie na poskytovateľa služieb prímestskej autobusovej dopravy vyhlásila župa 17. októbra 2022.

V záujme o komfort cestujúcich v ňom župa okrem štandardného rámca vyžadovala aj klimatizované autobusy s WiFi pripojením, bezpečnostný kamerový systém a ďalšie doplnky.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Víťazný uchádzač splnil aj podmienky spojené so zavedením zonácie kraja a predplatných cestovných lístkov, ktoré v prímestskej autobusovej doprave v rámci Trnavského kraja fungujú od januára 2023. Dlhodobým cieľom kraja je prilákať ľudí do prímestských autobusov, ktoré sú ekonomickejšou a ekologickejšou alternatívou k osobným autám,“ priblížila župa.

Za služby prímestskej autobusovej dopravy zaplatí TTSK Arrive počas desiatich rokov 230 miliónov eur s DPH (23,025 mil. eur s DPH ročne).

Zámerom Trnavského samosprávneho kraja je prepojenie v rámci integrovanej autobusovej dopravy (IDS BK) so susedným Bratislavským krajom.

„Zavedením zonácie kraja ako aj predplatných cestovných lístkov, ktoré sú v platnosti od 1. januára 2023, je Trnavský samosprávny kraj na integráciu pripravený. Integrácia autobusovej dopravy medzi krajmi by znamenala ďalšiu výhodu pre cestujúcich, ktorí dochádzajú napríklad za prácou alebo štúdiom,“ pripomenula župa.

Spoločnosť Arriva poskyuje autobusovú dopravu aj v meste Trnava. Aktuálna desaťročná zmluva na 31,5 milióna eur s DPH platí od 1. júla 2021.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2023 15:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.