reklama

TTSK hľadá poskytovateľa prímestskej autobusovej dopravy na obdobie desiatich rokov, hodnota zákazky môže prekročiť 240 miliónov eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil 17. októbra 2022 verejné obstarávanie na poskytovateľa služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v regióne Trnava. Víťazný uchádzač bude prevádzkovať pravidelnú prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava počas desaťročného obdobia po 1. januári 2024.

Predpokladaná hodnota zákazky je 244,3 milióna eur s DPH.

Lehota na predkladanie ponúk uchádzačov v tendri uplynie 15. decembra 2022.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Župa vyžaduje od uchádzačov vo verejnej súťaži okrem iného prevádzkovanie klimatizovaných autobusov s WiFi pripojením a USB zásuvkami na nabíjanie mobilných zariadení.

Samozrejmosťou má byť bezpečnostný kamerový systém, ktorý bude snímať priestor pre cestujúcich, a tiež priestor pre nástup a výstup z autobusu.

Župa očakáva aj splnenie podmienok spojených so zavedením zonácie kraja a predplatných cestovných lístkov, ktoré vstúpia do platnosti začiatkom budúceho roka. Dlhodobým cieľom kraja je prilákať ľudí do prímestských autobusov, ktoré sú ekonomickejšou aj ekologickejšou alternatívou k osobným autám.

Aktuálne prebieha aj verejné obstarávanie na poskytovateľa prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme vo zvyšných dvoch regiónoch, a to Dunajskej Stredy a Skalice. Aj v týchto prípadoch bude výsledkom nová desaťročná zmluva účinná od 1. januára 2024.

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2022 15:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.