reklama

V dvoch bytovkách na Tulipáne má vzniknúť 50 nových bytov

Trnavská spoločnosť Medipront pripravuje výstavbu dvoch bytových domov na Nevädzovej ulici v Trnave na Tulipáne.

Zámer je situovaný v bývalom výrobno – skladovacom areáli spoločnosti Železničné stavebníctvo Bratislava. Areál bol v minulosti určený skôr na technické či výrobné účely, mestské zastupiteľstvo povolilo zmenou územného plánu výstavbu bytov v tomto priestore ešte v roku 2010.

Predložená projektová dokumnetácia rieši výstavbu dvoch bytových domov, v každom má vzniknúť 25 bytov. Investor počíta s realizáciou nízkopodlažných objektov s tromi nadzemnými podlažiami, v ktorých budú jedno až trojizbové byty.

Súčasťou zámeru je úprava spevnených plôch a realizácia plôch zelene.

Pod bytovými domami bude obyvateľom k dispozícii 68 novovybudovaných parkovacích miest.

nevadzova
V oplotenom areáli postavia dve bytovky

Reprofoto: Google Street View

Oba bytové domy budú navzájom zrkadlovo symetrické, priečelia s oknami budú smerovať na východ a západ. Zastrešenie objektov je riešené plochými strechami.

Dva prízemné byty v každom dome budú mať vlastnú záhradku.

Na pozemok budú viesť dva hlavné dopravné vstupy, areál bude dopravne napojený z Nevädzovej ulice.

Projekt bytových domov na Nevädzovej ulici bude mať 3 podlažia, projekt predpokladá s realizáciou 16 jednoizbových, 22 dvojizbových a 12 trojizbových bytov.

Zastavaná plocha objektov dosiahne 1400 metrov štvorcových, spevnené plochy sú navrhnuté v rozsahu 2000 metrov štvorcových, plochy zelene aparkové úpravy sa budú rozprestierať na ploche takmer 1300 m2.

Celková plocha pozemku je 4683 metrov štvorcových.

Projekt je v súčasnosti v stavebnom konaní, má vydané územné rozhodnutie.

Mapa – Zelenečská – Nevädzová:

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2016 6:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.