reklama

Gymnázium Jána Hollého hostilo študentov a pedagógov z nemeckého Sangerhausenu

Na konci septembra hostilo Gymnázium Jána Hollého v Trnave 20 študentov a troch pedagógov Geschwister-Scholl-Gymnázia zo Sangerhausenu v Nemecku.

V rámci partnerstva s dlhoročnou tradíciou za účasti ubytujúcich študentov, pedagógov a vedenia našej školy sme zorganizovali niekoľko zaujímavých podujatí, medzi inými aj exkurziu do Bratislavy s návštevou Goetheho inštitútu, exkurziu do Viedne.

Takisto sme ich zapojili do života našej školy prostredníctvom výtvarných tvorivých dielní, priateľského futbalového stretnutia a jazykovej štafety v prekladaní cudzojazyčného textu ako súčasť Európskeho dňa jazykov.

studenti-gjh
Slovenskí a nemeckí študenti na spoločnom výlete

Cieľom týchto výmenných pobytov je spoznávanie kultúr, zvykov, tradícií a zdokonaľovanie sa v komunikácii v nemeckom jazyku, ktorý je jedným z európskych jazykov.

V podobnom duchu sa znova stretneme s našimi partnermi budúci rok u nich doma v Sangerhausene.

Zároveň ďakujeme aj rodičom našich študentov, že im prechodne zabezpečili teplo domova a spríjemnili ich pobyt u nás.

Mgr. Adriana Czakóová
učiteľka

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2014 8:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.