reklama

Študentskú kvapku krvi UCM podporili desiatky študentov, pedagógov aj zamestnancov

V stredu 19. novembra podporili Študentskú kvapka krvi UCM študenti, doktorandi, pedagógovia a zamestnanci univerzity.

Podujatie sa usktočnilo už siedmy raz. „Záujem o darovanie krvi rastie každým rokom a doteraz sme zaevidovali už 252 darcov. V stredu sa na akcii sa zúčastnilo 60 ľudí, z nich darovalo krv 31,“ konštatovala referentka pre styk s verejnosťou Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

„Snažíme sa povzbudzovať zdravých, potenciálnych darcov krvi a viesť ich k pravidelnému darcovstvu. Počas roka dochádza viackrát k akútnemu nedostatku krvi a tej nie je nikdy dosť. Okrem šírenia osvety okolo darovania krvi spájame naše aktivity aj s príbuznou oblasťou okolo darovania krvotvorných buniek a kostnej drene,“ povedal dlhoročný hlavný organizátor Ľubo Blišák.

ucm-kvapka-1

ucm-kvapka-2

Foto: UCM Trnava

Univerzita spoluprácou s Registrom darcov kostnej drene dlhodobo rozvíja osvetu v tejto špecifickej oblasti a patrí medzi popredné nelekárske inštitúcie, ktoré sa jej venujú.

Včera sa mohli darcovia krvi vďaka spolupráci s Registrom a vďaka ústretovosti NTS Trnava po dvoch rokoch opäť registrovať priamo pri darovaní krvi.

Na mieste tak urobilo 16 dobrovoľníkov, od vzniku ŠKK UCM v roku 2012 sa registrovalo spolu 32 ľudí.

Podujatie prišiel podporiť aj rektor UCM Jozef Matúš, ktorý vyjadril potešenie nad veľkým počtom záujemcov o toto podujatie.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2014 14:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.