reklama

Deviata Kvapka krvi UCM bola úspešná, medzi 40 darcami boli študenti aj pedagógovia

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave pripravila vo štvrtok 5. novembra 2015 tradičné podujatie darovania krvi – Kvapka krvi UCM. Od roku 2011 išlo o 9. ročník dobrovoľného darovania, ktoré organizuje univerzita v spolupráci s Národnou transfúznou službou Trnava a za účasti Národného registra darcov kostnej drene.

Darovanie krvi prebieha na univerzite pravidelne dvakrát počas akademického roka. Cieľom organizátorov podujatia je motivovať zdravých darcov do pravidelného darovania a pomáhať tak pri budovaní darcovskej základne, či pri šírení osvety o potrebe darcov krvi v rámci univerzity, ale aj mimo nej.

Hlavného organizátora Mgr. Ľuboslava Blišáka potešil nadpriemerný záujem: „Tešíme sa, že mladí ľudia chcú aj naďalej nezištne pomáhať chorým ľuďom a deťom v ich náročnom boji za zdravím. Medzi darcami boli prítomní študenti z viacerých fakúlt, postupne sa tiež zvyšuje záujem pedagógov aj zamestnancov univerzity. Na darovaní sa zúčastňujú naše známe tváre, niektoré z nich dnes darovali po piatykrát.“

Tradičnou tvárou počas darovania je aj rektor UCM v Trnave, Dr. h. c. doc. Ing. Jozef Matúš, CSc., mim. prof., ktorý prišiel povzbudiť darcov svojou prítomnosťou.

Deviateho ročníka darovania krvi sa napokon zúčastnilo 50 záujemcov o darovanie. Po konzultácii s lekárom mohlo darovať 40 darcov, z toho bolo 15 prvodarcov.

Jedenásť dobrovoľníkov sa registrovalo do Národného registra darcov kostnej drene. Od roku 2011 tak na akademickej pôde UCM darovalo krv 326 darcov a spolu 50 dobrovoľníkov je v registri darcov kostnej drene. Jubilejné desiate podujatie darovania krvi je naplánované na apríl 2016.

Informácie o podujatí sprostredkovala odborná pracovníčka pre publicitu PhDr. Mária Mešťánková, PhD.

ucm-kvapka-1

ucm-kvapka-2

ucm-kvapka-3

ucm-kvapka-4

Foto: UCM Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2015 11:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.