reklama

Študenti pre študentov: Deň otvorených dverí UCM

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave (ďalej UCM) aj tento rok privítala na svojej akademickej pôde stovky mladých uchádzačov o vysokoškolské štúdium. Podujatie s názvom Deň otvorených dverí sa uskutočnilo v piatok 10. marca 2017.

Už od skorého rána sa aula Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave pomaly zapĺňala budúcimi vysokoškolskými študentmi. Niektorí prišli s rodičmi, ďalší s partiou kamarátov, iní sami. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý program.

Každá z fakúlt UCM mala pripravené svoje stanovisko. Fakulta sociálnych vied lákala uchádzačov na chutné dobroty, Fakulta prírodných vied mala na stole pripravené zaujímavé chemické pokusy, pre nadšencov informatiky a počítačov tu zas bola pripravená virtuálna realita. Fakulta masmediálnej komunikácie zasa ponúkala budúcim študentom možnosť vyskúšať si, aké je to stáť pred kamerou a moderovať. Skutočne tu nič nechýbalo. Uvoľnenú atmosféru podujatia dotvárala moderná hudba, ktorá sa ozývala z reproduktorov.


UCM v Trnave

Ilustračné foto

Krátko pred desiatou sa začala prednáška v Novej aule UCM, kde zástupcovia všetkých fakúlt postupne predstavili študijné programy, možnosti štúdia a tiež informovali uchádzačov o podmienkach prijímacieho konania. Počas prednášky sa uchádzači dozvedeli viac aj o možnostiach ubytovania a stravovania na univerzite, o možnostiach vycestovania do zahraničia v rámci programu Erazmus+ a nechýbala ani zmienka o mimoškolských aktivitách a študentskom živote.

Podrobnejšie informácie či odpovede na otázky mohli uchádzači získať pri infopultoch jednotlivých fakúlt. Okrem nich sa na podujatí zúčastnili aj zástupcovia rôznych univerzitných či študentských združení, medzi nimi aj Študentská rada UCM či organizácia AIESEC.

Niektorí uchádzači mali pri otázke, čo by chceli študovať jasno: „sociálne vedy, praxovala som na Úrade sociálnych vied, takže mám nejaké skúsenosti,“ hovorí Adriana. Na otázku, čo sa jej na Dni otvorených dverí páčilo najviac, odpovedá: „Všetko, nevedela som, kam sa skôr pozrieť.“

Aj ďalší z uchádzačov, Martin, bez váhania odpovedal: „Ešte sme si nepozreli všetko, ale to, čo som hľadal, som našiel. Chcel by som študovať fyzioterapiu na Inštitúte v Piešťanoch.“ Nie všetci uchádzači mali takú jasnú predstavu o svojej budúcnosti. Avšak, na otázku, prednáška ktorej fakulty sa im najviac páčila, odpovedali pohotovo: „najviac ma oslovila Fakulta masmediálnej komunikácie,“ vyjadrila sa Majka.

Rovnaký názor zdieľala aj ďalšia z uchádzačiek Nikola: „Fakulta masmediálnej komunikácie, mali zaujímavú prednášku.“

Pozitívom Dňa otvorených dverí UCM bol aj fakt, že vysokú školu tvoria predovšetkým študenti a práve tí sa na prípravách podieľali najviac. Vďaka tomu mali uchádzači o štúdium možnosť získať informácie tak povediac z „prvej ruky”. Podľa slov pani doktorky Slávky Gracovej: „Fakulty predviedli zo svojho portfólia to najlepšie a potenciálnych študentov Univerzity sv. Cyrila a Metoda oslovili naozaj ukážkovo”.

Eva Habiňáková
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2017 21:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.