reklama

UCM pripravila pre uchádačov o štúdium Deň otvorených dverí

UCM v Trnave pripravila v sobotu 9. apríla 2016 po prvýkrát spoločný Deň otvorených dverí, na ktorom sa záujemcom o štúdium predstavili spolu všetky fakulty aj inštitút.

Uchádzači o štúdium a ich rodinní príslušníci sa v novootvorených priestoroch Auly UCM v Trnave dozvedeli cenné informácie o prijímacom konaní, študijných programoch, ktoré je možné študovať na univerzite, ubytovaní, stravovaní, programe ERASMUS+, študentských stážach a praxi, školských i mimoškolských aktivitách a pod.

„Okrem toho bol pre uchádzačov pripravený interaktívny program i mimo prednáškovej miestnosti, počas ktorého mali jedinečnú príležitosť zistiť ako vyzerá chemické laboratórium, vyskúšať si 3D pero či ochutnať študentmi vyrobené gumené cukríky, urobiť si psychologický test, v chill-out zóne sa zapojiť do profesionálnej debaty Debatného klubu FSV. Naživo zažili vysielanie univerzitného rádia Aetter alebo zistili ako pracuje FMK TV, videli ukážky praktickej odbornej výučby rádiologickej techniky, fyzioterapie a mnoho iných aktivít, ktoré zástupcovia jednotlivých fakúlt a inštitútu pre nich pripravili,“ informovala odborná pracovníčka pre publicitu UCM Mária Mešťánková.

Poslaním Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je v duchu kresťanských a národných ideálov a v súlade s demokratickými zásadami vychovávať kvalifikovaných odborníkov, ktorí budú schopní úspešne rozvíjať slovenskú kultúru, vedu a vzdelanosť v kontexte európskeho a svetového kultúrneho dedičstva.

V súčasnosti má štyri schopné, úspešné fakulty a jeden inštitút s kvalitným pedagogickým, ale i vedeckovýskumným pôsobením.

(TS)

DOD_UCM-2

DOD_UCM-3

DOD_UCM-4

DOD_UCM-5
DOD_UCM-6

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2016 8:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.