reklama

Verejný priestor medzi činžiakmi Na hlinách dostane novú tvár

Voľná plocha medzi obytnými domami Na hlinách bude zrevitalizovaná v priebehu tohto leta.

Mesto plánuje postupne zlepšiť vizuálnu aj technickú stránku priestranstiev všetkých šiestich samostatných priestorov medzi činžiakmi. Doteraz bol zrekonštruovaný len jeden takýto priestor.

Aktuálne plánované úpravy sa dotknú trávnatej plochy za bytovými domami s popisnými číslami 14 – 23.

hliny
Revitalizácia by mohla byť ukončená do polovice augusta

Na voľnej trávnatej ploche pribudnú nové prvky drobnej architektúry, hracie prvky pre deti, dve lavičky a odpadkový kôš.

Úpravy sa dotknú aj zelene – plánovaná je výsadba kríkov a kvetinových záhonov.

Zámer je zaradený do rozpočtu mesta Trnava na rok 2014.

Predpokladané náklady na realizáciu sú približne 20 – tisíc eur.

hliny-uzemie
Pohľad na riešené územie

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2014 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Verejný priestor medzi činžiakmi Na hlinách dostane novú tvár”

 1. 1
  Larab says:

  Býval som v tomto bloku posledné 4 roky, odsťahoval som sa nedávno. Mesto sa o túto časť mesta za celú dobu vôbec nezaujímalo. Až na jednu výnimku, ktorou bola výstavba väčšieho ihriska na najmenšom dvore na sídlisku, o ktoré už potom tiež nezavadili. To, že je sídlisko neustále obsypané smeťmi, nekosia poriadne (alergici musia byť naozaj vďační) a tak ďalej teraz nechám bokom.

  Zaráža ma hlavne, že sa obyvateľov vôbec nikto nepýtal, čo tam vlastne chcú mať a čo by tam potrebovali. Zasa nikto rozhodol od stola.

  Je “super”, že idete stavať nové hracie prvky na jednej ploche, ktorá doteraz slúžila skôr na iné účely a hneď vedľa (“pod kopcom”) je staré ihrisko, ktoré vás nenapadne opraviť a doplniť o nové prvky (to je to, čo je na hornom obrázku v článku).

  A dúfam, že tie kvetinové záhony dáte opäť priamo pod bytovky, ktoré sa budú budúci rok zateplovať, aby sa pri zateplovaní zničili, ako sa to stalo vo vedľajšom dvore s tým novým ihriskom.

 2. 2
  yz says:

  Idu volby? :)

 3. 3
  Nikita says:

  takže psiská budú mať krajšie prostredie na osier@nie…paráda

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.