reklama

Verejný priestor za Merkúrom dostane novú tvár, chystá sa komplexná rekonštrukcia

Mestská samospráva plánuje začať v priebehu najbližších týždňov s avizovanou obnovou verejného priestranstva za Merkúrom. Pôvodné plány radnice počítali s rekonštrukciou ešte v roku 2014.

Projektová dokumentácia rieši návrh nových spevnených plôch účelových komunikácií a parkovacích státí na ulici Andreja Kubinu za účelom zabezpečenia dostatočného počtu parkovacích miest, ako aj a pre lepšie zadefinovanie a vymedzenie plôch pre automobilovú dopravu, chodcov a zeleň.

„V riešenom území je v súčasnosti spevnená plocha z betónových kociek, využívaná na parkovanie obyvateľov priľahlých bytoviek. Zámerom projektu je vybudovať plnohodnotné parkovisko, dopravne ho napojiť na existujúcu sieť komunikácií s novým prípojom na Trstínsku cestu, riešiť jeho odvodnenie a osvetlenie. Súčasne bude upravené aj najbližšie okolie a priľahlá zelená plocha sadovými úpravami, vrátane náhradnej výsadby,“ konštatuje sa v projekte.

Rekonštrukciou súčasných plôch dôjde v vytvoreniu 43 parkovacích miest s rozmermi 2,5 x 4,5 m.

merkur2
merkur1
Pohľad na priestor za Merkúrom v súčasnosti nie je práve lákavý

Najbližšie okolie bude upravené novou výsadbou zelene. Vedľa parkoviska, pri novovybudovanom chodníku, vznikne odpočívadlo s lavičkami a záhonmi.

Rekonštrukcii budú prechádzať prípravné a búracie práce, ako aj výrub stromov.

„Ak sa zrealizuje výrub stromov v čase mimo vegetačného pokoja zhotoviteľ zabezpečí ornitologický prieskum a vykoná odporúčané opatrenia, ktoré zahrnie do ceny diela. Stavebný objekt sadové úpravy musí realizovať odborná záhradnícka firma,“ znie podmienka mestského úradu.

Pri výstavbe parkoviska a komunikácií dôjde k zásahu do existujúcej zelene a následne k jej redukcii. Dôjde k odstráneniu dvoch neperspektívnych a jedného poškodeného stromu, ako aj drevín, ktoré plodmi znečisťujú okolie.

Náhradou bude výsadba 17 nových stromov.

Betónové kocky z jestvujúceho parkoviska rozoberú tak, aby sa minimalizovalo ich poškodenie, budú uložené a pripravené na dalšie použitie v budúcnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2015 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.