reklama

V historickom centre za Synagógou možno vznikne nový verejný priestor

Myšlienka vytvorenia nového spoločensko – oddychového priestoru za objektom Synagógy a prepojenia Haulíkovej ulice s pozemkami za Domom hudby Mikuláša Schneidera – Trnavského je po troch rokoch opäť aktuálna.

Prvou podmienkou je uvoľnenie prechodu a zabezpečenie prístupu do týchto priestorov vo forme zriadenia vecného bremena vo forme práva prechodu medzi vlastníkmi pozemkov, ktorými sú Trnavský samosprávny kraja a mesto Trnava.

Obe zainteresované strany sa už dohodli, zostáva dokončiť úradné postupy.

Aby mohla byť táto lokalita situovaná v dotyku historických objektov s jedinečnou atmosférou dostupná, vybudujú nový chodník. Po vyčistení pozemkov zrejme dôjde aj k inštalácii lavičiek a sadovým úpravám.

synagoga-haulikova
V súčasnosti uzavretý priestor za Synagógou možno ožije

Už v roku 2011 prezentovalo mesto snahu vytvoriť na opustených a nevyužívaných pozemkoch medzi Synagógou – centrom súčasného umenia, dvorom Domu hudby – Schneiderovým domom a Max Gallery – Malou synagógou nový priestor, ktorý by sa po dobudovaní mohol využívať okrem oddychu aj na malé umelecké formy ako sú výstavy, divadelné vystúpenia či menšie koncerty.

Je možné, že sa investícia do úpravy pozemkov sa dostane v ďalšej aktualizácii do tohtoročného rozpočtu a zámer zrealizujeme ešte v tomto roku. Uvidíme,” poznamenal viceprimátor Bystrík Stanko.

Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča v rámci komplexného riešenia tohto priestoru bude do budúcnosti vhodné uvažovať aj s vnútorným nádvorím historického obytného domu na rohu Haulíkovej ulice a Námestia sv. Mikuláša, ktorý je v majetku mesta.

Byty v objekte prenajíma TT-Komfort sociálne slabším vrstvám.

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2014 9:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “V historickom centre za Synagógou možno vznikne nový verejný priestor”

 1. 1
  ttss says:

  kiež by a čo najskôr. je tam veľký potenciál na vybudovanie krásneho miesta v TT. hlavne ak to porovnám s tou hnilobou, ktorá je tam teraz

 2. 2
 3. 3
  Tibor Pekarčík says:

  Pekný nápad, už som o tom počul od galeristu z priľahlej galérie – Malej Synagógy. Vytvoriť nový lukratívny priestor pre verejnosť v historickej časti mesta so zameraním sa na kultúru. Palec hore, ALE nedá mi sa opýtať kompetentných… Prečo prichádzajú s takýmto prísľubom pred voľbami?
  Je až zarážajúce ako tri roky sa vezú a potom ich naraz niečo osvieti a naši radní sťa pracovití mravčekovia hýria aktivitou… Kde boli doteraz!? Aha, samozrejme idú voľby! Tak v tomto prípade, škoda, že nie sú voľby každý rok…:-). Takto by naše mesto vyzeralo, tak ako sa na najstaršie kráľovské mesto patrí…

 4. 4
  . says:

  možno Vám uniklo, že je to v spolupráci s TSK, kde už majú po voľbách a naviac TSK ako vlastník väčšej synagógy ju ide v r. 2014 rekonštruovať. Naviac sa zdá, že do toho zámeru chcú vstúpiť i súkromní vlastníci okolitých nehnuteľnosti. Takže ja by som za tým iba komunálne voľby nevidel.

 5. 5
  Stanislav says:

  tesim sa na realizaciu tohto napadu. Emeritny Sokol bude mat krajsi vyhlad z okna, a mozno mu dohodim do okna kilom muky ked sa bude pozerat.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.