reklama

Mesto a kraj možno spoja sily a vytvoria v historickom centre nový priestor pre koncerty a výstavy

Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s prevádzkovateľom tzv. Malej synagógy na Haulíkovej ulici uvažujú nad možnosťou zrealizovať v budúcnosti prepojenie tzv. Veľkej synagógy na Halenárskej ulici s Malou synagógou prostredníctvom vybudovania nového priestoru určeného pre menšie koncerty či výstavy.

Informáciu pre trnava-live.sk potvrdil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Zrekonštruovaný objekt bývalej ortodoxnej synagógy na Haulíkovej ulici dnes slúži ako kultúrna ustanovizeň

„Zámerom tohto projektu, ktorý je zatiaľ len v štádiu úvah, by bolo spojiť dva výstavné priestory, ktoré majú obyvateľom a návštevníkom mesta čo ponúknuť. Na nevyužitom pozemku, ktorý sa nachádza v dotyku historických objektov medzi synagógou a Haulíkovou ulicou, by v budúcnosti mohol vzniknúť príjemný oddychový priestor, kde bybolo možné organizovať napríklad menšie hudobné a divadelné vystúpenia, výstavy a ďalšie umelecké aktivity,“ priblížil Tomašovič.

S myšlienkou vzniku akéhosi mininámestia so sedením sa stotožňuje aj Norbert Šlachta z Max Gallery, ktorá sa nachádza v Malej synagóge. „Prinášame diela významných fotografov, maliarov, sochárov, organizujeme pravidelné koncerty a kultúrne podujatia. Myslím si, že projektu, o ktorom spoločne uvažujú mesto a samosprávny kraj, máme čo ponúknuť a radi priložíme ruku k dielu,“ poznamenal Šlachta.

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2011 16:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto a kraj možno spoja sily a vytvoria v historickom centre nový priestor pre koncerty a výstavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.