reklama

Radnica chce opraviť hradby za hasičmi a vytvoriť nový priestor pre verejnosť

Spolu až 480-tisíc eur plánuje investovať mesto Trnava do rekonštrukcie schátralého hradobného systému za hasičskou stanicou na Rybníkovej ulici.

Súčasťou plánov trnavskej radnice je okrem stavebnej obnovy stredovekých hradieb medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou aj úprava okolitého nevyužívaného priestranstva a snaha o jeho využitie napríklad na usporadúvanie kultúrnych podujatí.

Vieme si predstaviť, že by tu mohol vzniknúť priestor napríklad pre Kompániu trnavských žoldnierov, ktorá by si tu mohla vybudovať stálu scénu a organizovať rôzne podujatia pre verejnosť. Máme ambíciu pritiahnuť do tohto priestoru v budúcnosti nielen Trnavčanov, ale aj turistov,“ uviedol primátor Vladimír Butko.

hradby-jerichova-2
Schátralé hradby aj okolitý priestor čaká rekonštrukcia

Z celkového plánovaného rozpočtu takmer pol milióna eur je pripravené mesto investovať 220-tisíc eur z vlastných zdrojov, ďalšie prostriedky by mali doplniť finančné príspevky z ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a grant z programu cezhraničnej spolupráce Trnava – Břeclav.

Základným zámerom je vytvorenie nového a príťažlivého priestoru v dotyku historického centra mesta. Jednou z ciest pre otvorenie lokality má byť aj odstránenie múru od Rybníkovej ulice.

hradby-jerichova-1
Uzatvorený priestor otvoria zbúraním múra od Rybníkovej ulice, pod hradbami má vzniknúť aj miesto pre oddych

Ten priestor v súčasnosti nezodpovedá tomu, ako by mal naozaj vyzerať a fungovať. Možno tu vybudujeme aj malý parčík s výhľadom na opravenú časť hradieb,,“ prezentovalo plány vedenie radnice.

Súčasťou zámeru je aj premiestnenie dobrovoľných hasičov do iných zodpovedajúcich priestorov.

Mesto nedávno vypísalo výzvu na predkladanie ponúk a hľadá dodávateľov rekonštrukcie hradobného systému.

Prvé stavebné úpravy by mali začať už v priebehu roka 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2013 11:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica chce opraviť hradby za hasičmi a vytvoriť nový priestor pre verejnosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.