reklama

Z bývalého železničného depa chce radnica vytvoriť nový mestský priestor pre šport aj kultúru

Trnavská radnica chce premeniť schátralý areál bývalého železničného depa na okraji mesta na urbánny park s možnosťou športovania či usporadúvania kultúrnych podujatí.

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú projektovú jednoetapovú krajinársko-architektonickú súťaž na najvhodnejší krajinársko-architektonický návrh bývalého železničného depa pre alternatívne mestské športy a kultúru.

„Opustený a chátrajúci brownfiled o rozlohe cca 3 hektáre a haly s prestrešenou plochou 2650 metrov štvorcových sa majú zmeniť na urbánny park, ktorý má ambíciu stať sa centrom budúceho rozvoja krajiny medzi rekreačnou zónou Kamenný mlyn a sídliskom Prednádražie,“ uvádza mestská samospráva.

Areál je vo vlastníctve Železničnej spoločnosti Slovensko, radnica chce priestor obnoviť na základe dohôd s ministerstvom dopravy či železničnými spoločnosťami.


Bývalé depo sa nachádza neďaleko Kamenného mlyna pri železničnej trati Trnava – Kúty

Ťažiskovým programom budúceho investičného projektu má byť podľa plánov radnice skatepark s parametrami na organizovanie medzinárodných súťaží.

„Priestory a plochy hál a areálu majú doplnené o ďalšie športovo kultúrne programy, ktoré majú vytvoriť mix pre živý a intenzívny mestský priestor bez bariér s prirodzenými rozhraniami a komplexnými vzťahmi,“ plánuje mesto Trnava.

Ako dopĺňa, krajinárske riešenie areálu má predovšetkým ponúkať stratégie na manažment zrážkovej vody, regeneráciu pôdy a zníženie environmentálnej záťaže či rozvoj biodiverzity flóry a drobnej fauny.

Výsledky verejnej súťaže, ktorú spustili koncom septembra, majú vyhlásiť v decembri 2023. Tri najlepšie návrhy určené odbornou porotou získajú finančnú odmenu 24-tisíc, 18-tisíc resp. 12-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2023 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.