reklama

Mesto zbúra objekty na Rybníkovej vedľa hasičov. Pod hradbami má vzniknúť nový verejný priestor

Avizované riešenie dlhodobo nevyužívaného priestranstva vedľa pozemkov Okresného riaditeľstva HaZZ na Rybníkovej ulici pod obnovenou časťou hradieb sa posunie o ďalší krok ďalej. Mesto chce ešte v tomto roku asanovať prázdne objekty, ktoré sa v priestore nachádzajú.

Trnavská radnica ešte v minulom volebnom období prezentovala snahu o riešenie nevyužívaného priestoru, ktorý sa ukrýva za plotom na Rybníkovej ulici.

Uzavretý dvor obkolesený bytovým domom na Hornopotočnej, pozemkom hasičského zboru, obnovenou časťou hradobného systému a tehlovým múrom využíval naposledy Dobrovoľný hasičský zbor. Za socializmu tu fungovala napríklad autodielňa a garáže.

hradby-10
Pohľad na nevyužívané pozemky a jednu z budov z hradieb, za nimi je Rybníková ulica

Súbor nevyužívaných objektov chce mesto asanovať do konca októbra 2015.

Vo dvore na Rybníkovej ulici sa nachádza administratívna a skladová budova, garáže, objekt, ktorý slúžil ako sociálne zázemie a betónová plocha.

Všetky objekty, vrátane 20 – metrového vonkajšieho múru, majú byť zbúrané. Múr nahradí oplotenie vysoké 1,5 metra.

Základným zámerom mesta je vytvorenie nového a príťažlivého priestoru v dotyku historického centra mesta. Medzi možnosťami, ktoré prezentovalo už minulé vedenie radnice sa spomínal parčík v spojení s kultúrnym priestorom pre usporadúvanie kultúrnych podujatí s výhľadom na obnovenú časť hradieb.

za-hradbami
Dvor sa nachádza za bránou, ktorá je situovaná na rohu Rybníkovej a Hornopotočnej ulice

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2015 1:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zbúra objekty na Rybníkovej vedľa hasičov. Pod hradbami má vzniknúť nový verejný priestor”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.