reklama

Radnica sa pýta na názor Trnavčanov k zámeru revitalizácie priestoru za hasičmi

Mesto Trnava plánuje pre všetkých občanov a návštevníkov mesta zrevitalizovať a sprístupniť časť priestoru na vnútornej strane severných hradieb medzi ulicami Hornopotočnou a Jerichovou za sídlom hasičského zboru.

Súčasťou plánov trnavskej radnice je okrem stavebnej obnovy stredovekých hradieb medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou aj úprava okolitého nevyužívaného priestranstva a snaha o jeho využitie napríklad na usporadúvanie kultúrnych podujatí.

V bezprostrednej blízkosti mestských hradieb má vzniknúť oddychová zóna, ktorá poskytne návštevníkom nielen možnosť komorného posedenia, ale aj priestor s historickou atmosférou vhodnou na organizovanie spoločenských udalostí pod holým nebom.

Vizualizácie, ktoré ukázala trnavská samospráva približujú, ako by tento priestor mal v budúcnosti vyzerať.

Trnavská radnica ponúka obyvateľom mesta možnosť vyjadriť svoje návrhy a myšlienky k zámeru do 26. júna 2015 prostredníctvom e-mailu spravy@trnava.sk.

hradby-viz1

hradby-viz2

Zdroj: Mesto Trnava

Priľahlý hradobný múr bude osvetlený, priestor okrem zelene skrášli prírodne stvárnená malá okrasná fontána. Nebudú chýbať pitná fontánka, lavičky, stojany na bicykle, smetné koše a informačné tabule.

Hlavný chodník bude z prírodných štiepaných platní, ostatné spevnené plochy z prírodných valúnov. Aby bolo možné spoločensko-oddychovú zónu na noc uzamknúť, bude z oboch strán ohradená vkusnými kovanými bránami.

Pódium na uskutočňovanie kultúrnych podujatí môže byť riešené dvomi spôsobmi. Vybudované spevnené plochy budú využívať organizátori akcií na umiestnenie vlastného pódia, alebo tam samospráva postaví rozoberateľné pódium z prírodných materiálov, ktoré bude umiestnené na spevnených plochách počas celej letnej sezóny.

Mesto Trnava chce uplatniť v riešení projektu vysokú kvalitu konštrukcií a materiálov s dlhou životnosťou, odolnosťou proti vandalom a nenáročnou údržbou.

Radnica v minulosti prezentovala aj myšlienku otvorenia priestoru prostredníctvom odstránenia múru od Rybníkovej ulice.

hradby-viz4

Projektová dokumentácia bude vypracovaná podľa overovacej štúdie s názvom Riešenie prihradobného priestoru v lokalite Horné Bašty z decembra 2013.

Štúdia rieši aj nadväzujúce územie z vonkajšej strany hradieb na Rybníkovej ulici za objektom Hasičského a záchranného zboru formou parkovej úpravy s centrálnou vodnou plochou (pripomienkou na bývalý rybník na vonkajšej strane severných hradieb).

V roku 2014 prebehla rozsiahla rekonštrukcia severnej časti úseku opevnenia medzi ulicami Jerichovou a Hornopotočnou, zrekonštruované boli dve veže a hradobný múr so zábradlím na ochodzi o dĺžke 94 m, vrátane archeologického prieskumu. Práce boli dokončené v marci 2015.

hradby
Pohľad na riešený priestor v roku 2014

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2015 7:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica sa pýta na názor Trnavčanov k zámeru revitalizácie priestoru za hasičmi”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.