reklama

Grejtáková a hostia: pozvánka na jedinečný Vianočný koncert do Malej synagógy

Vianočný koncert Zuzany Grejtákovej a jej hostí sa uskutoční vo štvrtok 19. decembra 2013 o 19. hodine v Malej synagóge v Trnave.

Na koncerte spolu so sólistkou, hobojistkou Zuzanou Grejtákovou vystúpia klaviristka Petra Timková, kontrabasistka Martina Timková a sopranistka Valéria Kašperová.

Zuzana Grejtáková DiS.art (24) sa po úspešnom absolvovaní štúdia hry na zobcovej flaute v Košiciach rozhodla pokračovať v štúdiu hudby v odbore hra na hoboji na Konzervatóriu v Košiciach, ktoré ukončila absolutóriom v roku 2010. Štúdium absolvovala v triede profesora Štefana Sklenku, ktorý patrí medzi významných pedagógov výučby hoboja na Slovensku.

Zuzana pochádza z hudobníckej rodiny, je vnučkou dlhoročného koncertného majstra Štátnej filharmónie Košice, významného slovenského huslistu Karola Petrócziho. Od júla 2011 žije v Trnave. V lete a na jeseň 2011 krátkodobo spolupracovala so slovenským hudobníkom Lacom Lučeničom na jeho koncertoch v Štúrove a Trnave. Od marca 2012 vedie v Trnave projekt súkromného vyučovania hudby pod názvom STUDIO ADAGIO | Cesta k hudbe.

V roku 2013 realizovala viacero koncertov, v súčasnosti pripravuje nové projekty najmä na rok 2014.

grejtakova_plag_m
Pre zväčenie plagátu kliknite na obrázok

Klaviristkou koncertu je Petra Timková, absolventka Konzervatória v Košiciach v odbore cirkevná hudba (organ, klavír, dirigovanie, spev). V súčasnosti pôsobí ako pedagogička na základnej umeleckej škole v Košiciach a v Prešove a venuje sa najmä korepetícii inštrumentalistov či tanečného odboru. Aktívne hráva na rôznych podujatiach či firemných večierkoch.

Kontrabasistka Martina Timková pochádza z Košíc. Ako basgitaristka pôsobila v košických formáciách The rose a Local Instrumental. V súčasnosti študuje hru na kontrabase v Prahe na Konzervatóriu Jaroslava Ježka.

Sopranistka Valéria Kašperová je študentkou Konzervatória v Bratislave, kde študuje operný spev. Zároveň je študentkou 5. ročníka Masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave, účinkovala na viacerých koncertoch uvedených v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave a na Smolenickom zámku, ako aj na mnohýcb ďalších koncertoch pre širokú aj odbornú verejnosť.

Organizátorom koncertu je trnavská MaxGallery, podujatie producentsky zabezpečuje Antonios Vlachou z Avart Team-u. O audiovizuálnu stránku sa postará Fashionsound.

Generálnym partnerom je spoločnosť ESET, hlavným partnerom koncertu NOKIA a hlavným mediálnym partnerom lifestylovo-technologický dvojmesačník TECHBOX.

Koncert podporujú aj Mesto Trnava, FOXON, PROPER Facility Service, vydavateľstvo VELDAN, a Quesadilla & wok.

Mediálnymi partnermi koncertu sú internetový portál trnava-live.sk, manažérsky časopis pre podnikateľov, marketingových profesionálov, Marcom a PR pracovníkov či manažérov ProgressLetter a občianske združenie Publikum, ktoré je vedúcim nezávislým kultúrnym operátorom v meste Trnava a organizátorom podujatí akými sú NOCvKINE, Improliga, PechaKucha Night či na vzdelávanie orientovaný multimediálny festival Frejm.

Vstupenky sú v predaji v MaxGallery na Haulíkovej ulici č. 3.

PROGRAM:

Intro movie
Giulio Caccini – Ave Maria
Ástor Piazzolla – Oblivion
Secret garden – Adagio
Secret garden – Passacaglia
Antonio Capuzzi – Koncert pre kontrabas D dur
Giacomo Puccini – O mio babbino caro
Secret garden – Song from a Secret garden
César Franck – Panis angelicus
Celso Machado – Pacoca
Secret garden – You raise me up

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2013 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.