reklama

Jarný komorný koncert tria Grejtáková, Biháry a Zacharová sa uskutoční už túto nedeľu

Jarný komorný koncert tria hobojistky Zuzany Grejtákovej, huslistky Kataríny Zacharovej a klaviristu Miloša Biháryho sa uskutoční v nedeľu 21. apríla 2013 v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave o 18. hodine.

Koncert je premiérou tohto tria a ich prvou spoluprácou. Traja hudobníci pripravili pre priaznivcov klasickej hudby krásny zážitok pri dielach A. Vivaldiho, G. Ph. Telemanna, A. Corelliho a W. A. Mozarta.

Výber skladieb barokových skladateľov a W. A. Mozarta pripravilo trio ako svoj príspevok umeniu a kultúre v meste Trnava pre jarnú sezónu. K hobojistke Zuzane Grejtákovej a jej spolupracovníčke, umeleckej vedúcej Trnavského kvarteta, huslistke Kataríne Zacharovej sa pri tejto dramaturgii pridáva známy trnavský klavirista Miloš Biháry, ktorý má na svojom konte vo veku 17 rokov úctyhodný zoznam úspechov.

dueta-29
dueta-23
Projekt Duetá v Malej synagóge v Trnave, 12. apríl 2013

FOTO: Antonios Vlachou

V súčasnosti je študentom Konzervatória v Bratislave, absolvoval trnavskú ZUŠ Mikuláša Schneidera-Trnavského u prof. Jarmily Hudecovej. Zaznamenal viacero víťazstiev z celoslovenských a medzinárodných súťaží ako napríklad Nitrianska lutna, kde získal absolútne víťazstvo, Schneiderova Trnava, či Bojnice – piano v modernom rytme, kde po 2krát vyhral cenu absolútneho víťaza a získal cenu za spontánny jazzový prejav. Miloš Biháry rovnako získal cenu primátora Trnavy. Nielen Trnavčania ho mali možnosť vidieť aj v TV ako osemročného v Kakostar, ako 13-ročného v Mini Talent Show.

Miloš Biháry je aj členom jazz-fusion kapely Delikatesa Jazz Project. O jeho veľkom talente svedčí jeho absolútny sluch.

Jarný komorný koncert sa uskutočňuje 9 dní po premiére experimentálneho projektu Duetá, ktorý uviedli hobojistka Zuzana Grejtáková a huslistka Katarína Zacharová pred vypredanou Malou synagógou v Trnave.

Vstupenky v hodnote 5 eur je možné zakúpiť priamo v divadle v deň konania koncertu alebo v predpredaji v Trnava Tourism informácie (TTi) v mestskej veži.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2013 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.