reklama

Komorný koncert Suchoňovho kvinteta a Mateja Arendárika

Na druhom podujatí z jesenného cyklu koncertov B-dur sa predstaví komorný súbor Suchoňovo kvinteto spolu s klaviristom Matejom Arendárikom.

Suchoňovo kvinteto počas vyše 40-ročnej existencie uskutočnilo množstvo koncertov doma a v zahraničí, rozhlasové nahrávky, koncerty pre deti a mládež a vernisáže. Kvinteto taktiež viackrát účinkovalo v Mirbachovom paláci v Bratislave, na Košickej hudobnej jari, na medzinárodných letných festivaloch v kúpeľných mestách, v Austria Center vo Viedni, či na koncertoch v Maďarsku, Poľsku, Francúzsku a dokonca aj v zámorskej Brazílii a USA.

Súbor sa predstaví s významným slovenským klaviristom Matejom Arendárikom. Ten počas štúdií Akadémie múzických umení v Prahe zdokonaľoval svoje umenie ako účastník medzinárodných majstrovských kurzov, vystupoval v popredných koncertných sálach doma i vo svete a v roku 2014 sa prezentoval aj recitálom v rámci festivalu Bratislavské hudobné slávnosti.

V hlohoveckom Empírovom divadle sa tento komorný koncert uskutoční už v nedeľu, 9. októbra so začiatkom o 17:00. Cena vstupeniek je 5 eur.

Podrobnosti o koncerte nájdete aj na adrese:
https://www.facebook.com/events/1514847268541380/

Podujatie je druhým z cyklu komorných koncertov B-dur, ktorý je zameraný predovšetkým na hudbu 20 a 21. storočia, ale nebudú chýbať ani skladby z obdobia baroka a romantizmu. Tie na jeseň odprezentuje niekoľko renomovaných slovenských súborov a interpretov ako Zuzana Grejtáková, Boris Lenko či Milan Paľa a Ladislav Fančovič.

Podujatie organizuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec. Hlavným partnerom je Vinárstvo GOLGUZ. Za podporu ďakujeme aj o. z. Ex Libris Ad Personam Hlohovec o.z. a mediálnym partnerom Fraštacké noviny, Hlohovec24.sk, Trnava-live.sk a TrnavskýHlas.sk. Cyklus B-dur je realizovaný vďaka finančnej podpore Hudobného fondu.

suchonovo_kvinteto-1

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2016 10:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.