reklama

Sunshine Coast Oriana Choir: Unikátny zážitok z Austrálie

Spevácky zbor Sunshine Coast Oriana Choir z Austrálie predstaví svoj repertoár skladieb od klasickej po modernú hudbu a world music v hlohoveckom Empírovom divadle.

Zbor bol založený v roku 2005 v prekrásnom regióne Sunshine Coast v štáte Queensland a môže sa pochváliť päťnásobným víťazstvom titulu Grand Champion Choir v súťaži Eisteddfod.

Pod taktovkou dirigentky Sarah Milliken je na svojom druhom medzinárodnom turné, tentoraz po strednej Európe, s vystúpeniami na miestach ako katedrála sv. Matúša v Budapešti, Salzburgský dom v Salzburgu a pražskom Hlahole.

Na Slovensku sa v Empírovom divadle v Hlohovci predstaví už v nedeľu 25. septembra so začiatkom o 16:00. Cena vstupeniek je 5 eur.

Podrobnosti o koncerte nájdete aj na adrese:
www.facebook.com/events/1091225527580360/

Podujatie je prvým z cyklu komorných koncertov B-dur, ktorý je zameraný predovšetkým na hudbu 20 a 21. storočia, ale nebudú chýbať ani skladby z obdobia baroka a romantizmu.

Tie na jeseň odprezentuje okrem zahraničného hosťa Sunshine Coast Oriana Choir aj niekoľko renomovaných slovenských súborov a interpretov ako Suchoňovo kvinteto a Matej Arendárik, Zuzana Grejtáková, Boris Lenko či Milan Paľa a Ladislav Fančovič.

Podujatie organizuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec. Hlavným partnerom je Vinárstvo GOLGUZ. Za podporu ďakujeme aj o. z. Ex Libris Ad Personam Hlohovec o.z. a mediálnym partnerom Fraštacké noviny, Hlohovec24.sk, Trnava-live.sk a TrnavskýHlas.sk. Cyklus B-dur je realizovaný vďaka finančnej podpore Hudobného fondu.

b-dur_prvy-koncert_plagat

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2016 6:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.