reklama

Koncert Vibrácie vianoc sľubuje silný hudobný zážitok

Mesto Trnava pozýva všetkých, ktorí uprednostnia silný hudobný zážitok pred zhonom blížiaceho sa predvianočného obdobia, na koncert dvoch výnimočných muzikantov a ich netradičných hudobných nástrojov.
Koncert zaujímavý vizuálne ale hlavne zvukovo sa uskutoční v utorok 20. decembra o 20:00 v Jezuitskom kostole.

Ako prvý sa na vibrafóne predstaví rodák z Trnavy hudobník Štefan Bugala. Ten je domácemu publiku veľmi dobre známy ako starší z dvojice súrodencov – profesionálnych muzikantov a pravnuk skladateľa M. Sch. Trnavského. Jeho vystúpenie bude poskladané z hry na vibrafóne, perkusiách, či bicích nástrojoch, program bude zostavený zo skladieb z autorskej dielne.
Vyvrcholením večera by malo byť vystúpenie Petra Špatinu na sklenenú harfu, ktorého bude doprevádzať na klasickú gitaru Antonin Vilis, absolvent Universität für darstellende Kunst v Grazi.

Petr Špatina si ako dvadsaťdvaročný zostrojil sklenenú harfu, čo je nástroj zložený z 33 pohárov naplnených vodou na príslušnú výšku tónu. Od vtedy čo sa naplno venuje hraniu si neustále zdokonaľuje nielen nástroj ale aj techniku hrania.
O tom, že nebolo vôbec jednoduché tohto umelca dostať do Trnavy svedčí jeho celoročné vystupovanie po celom svete. Hoci sa Petr pre muziku narodil a okrem pohárov hrá aj na klavír a akordeón, jeho cesta k úspechu nebola ľahká. Petr vystupoval na uliciach veľkých miest celoročne, čo znamenalo že cez zimu musel vodu v pohároch zohrievať, či miešať s liehom aby nezamrzla.

S úsmevom k tomu dodáva: „Hrám rád a ľudia by mali robiť to čo ich baví. Prekonávanie prekážok a nepriazne osudu k tomu predsa patrí.“
O Petrovom umení v hre na sklenenú harfu sa širšia verejnosť dozvedela aj vďaka súťaži Talentmania, kde sa a so svojím originálnym vystúpením prebojoval spolu s Antonínem do finále a v nemeckom Supertalente do semifinále. Petr so svojím spoluhráčom dokážu zahrať skutočne všetko, od klasiky cez melódie ľudových piesní až po popovú hudbu, zaujímavá je však hlavne Petrova autorská hudba.

Hru na sklenenú harfu predviedol Petr Špatina na vystúpeniach po celom svete, preto je nám cťou že tento hudobník zavíta tesne pred Vianocami aj do Trnavy.

VIDEO: Petr Špatina

Vstupné na koncert je 3 eurá.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2011 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.